Ruka je zadrhtala: Pro Reko je odbranio šampionsku titulu!

04.06.2022

18:37

Vaterpolisti Pro Reka odbranili su titulu šampiona Evrope na fajnal-ejtu održanom u Beogradu pošto su u finalu pred punim tribinama bazena ''11. april'' savladali Novi Beograd posle boljeg izvođenja peteraca 17:16 (4:4, 2:1, 5:4, 2:4, 3:4) i takjo sovjili jublarnu 10. evropsku krunu.

Kao što je i bilo očekivano, bio je vrlo neizvestan meč dve najbolje ekipe u Evropi. Novi Beograd je u većem delu meča bio u vođstvu, poivremeno i sa po dva gola prednosti, ali je italijanski velikan uvek uspevao da se vrati i stigne do egala. Tako je bilo i u poslednjoj četvrtini u koju je Novi Beograd ušao sa dva gola prenodsti 11:9, ali je branilac titule preko Jangera uspeo da stigne do izjednačenja. Nikola Jakšić je na ulasku u poslednji minut doveo ponovo Novi Beograd u vođstvo, da bi Zalanki 12 sekundi pre kraja doneo izjednačenje Pro Reku. Mandić je pokušao da donese pobedu Novom Beogradu, ali je njegov udarac odbranio Di Fulvio pa je odluka o šampionu morala da padne polse peteraca.

Dobro je Novi Beograd počeo peterce pošto je precizan bio Rašović, da bi Mandić u drugoj seriji promašio. Jangerov šut je završio na prečki u četvrtoj seriji i ponovo se krenulo od nule, ali je u šestoj seriji i Jakšić pogodio prečku pa je Zalanki pogotkom doneo titulu Pro Reku. Đorđo Zalanki je bio najefikasniji u Pro Reku sa pet golova, dok je Aron Janger postigao četiri. Nikola Jakšić je sa šest golova predvodio Novi Beograd, dok je Strahinja Rašović postigao tri.

Novi Beograd : Pro Reko

13:13 - 3:4

(4:4, 2:1, 5:4, 2:4)

- Četvrta četvrtina:

Kraj meča. Pobednika će odlučiti peterci.

13:13 - Zalanki poravnava rezultat.

Tajm-aut traži Sandro Sukno.

Još 30 sekundi do kraja.

13:12 - Sjajan pogodak Nikole Jakšića. Novi Beograd ponovo vodi.

12:12 - Bendžamin Halok poravnava rezultat.

Ostala su još dva minuta do kraja finalnog susreta.

Sjajno je u odbrani reagovao Mandić. Da li su ovo trenuci odluke?

12:11 - Nikola Jakšić trese mrežu Italijana.

11:11 - Prolazi lopta ispod ruke Žoao Pedra. Strelac je ponovo Aron Janger. Izjednačenje.

11:10 - Aron Janger trese mrežu.

Nije iskoristio Novi Beograd prvi napad u poslednjoj deonici igre. Do kraja finala je ostalo sedam minuta.

- Treća četvrtina:

11:9 - Nikola Jakšić postiže četvrti pogodak. Novi Beograd u poslednjih osam minuta ulazi sa velikom prednošću.

10:9 - Smanjuju Italijani prednost.

10:8 - Duško Pijetlović. Srpski šampion ponovo ima dva gola prednosti.

9:8 - Ponovo Strahinja Rašović. Novi Beograd je ponovo u prednosti.

8:8 - Konačno pogodak. Strelac je Strahinja Rašović

7:8 - Novi peterac. Strelac je Aleksandar Ivović. Pro Reko stiže do prednosti.

7:7 - Precizan je Zalanki. Novo izjednačenje.

Sprečio je Duško Pjetlović kontranapad Italijana, ali je zaradio isključenje, a Pro Reko ima peterac.

Novobeograđai uspevaju da odbrane igrača manje.

7:6 - Nikola Jakšić trese mrežu nakon sjajne akcije.

6:6 - Aron Janger trese mrežu Novog Beograda.

- Druga četvrtina:

Kraj druge četvrtine.

6:5 - Asistencija Dušana Mandića i Jakšić trese mrežu.

5:5 - Drugi pogodak Zalankija. Iskoristili su Italijani dva igrača više u bazenu.

Žoao Pedro je večeras fantastičan na golu Novog Beograda.

Dva igrača više je imao Novi Beograd, ali je udarac Đorđa Vučinića završio na stativi.

Ni Pro Reko ne koristi igrača više.

Prečka je sprečila novi pogodak.

Odlično spuštena lopta na dva metra i Novi Beograd ima igrača više.

Pokušao je Mandić šraubom, ali nema gola.

5:4 - Prvi napad srpske ekipe u drugom periodu igre i Strahinja Rašović postiže pogodak. Novi Beograd ponovo vodi.

- Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine.

4:4 - Kanela je strelac.

4:3 - Zalanki postiže pogodak sa peterca.

4:2 - Dušan Mandić. Prava bomba srpskog vaterpoliste. Novi Beograd prvi put ima dva gola prednosti.

3:2 - Nemoćan je De Lungo. Strelac je Nikola Jakšić. Novi Beograd stiže do nove prednosti.

Nisu iskoristili Italijani igrača više.

Pokušao je još jednom Vlahopulos, ali je golman Pro Reka ovog puta odlično intervenisao.

2:2 - Vlahopulos nastavlja svoju golgetersku seriju koju je započeo u polufinalnom duelu.

1:2 - Vode Italijani. Strelac je iz tranzicije Đakomo Kaneli.

1:1 - Aron Janger postiže prvi pogodak za Pro Reko. Imali su Italijani prvi put igrača više i tu činjenicu su iskoristili

Za sada Italijani nisu opasni po gol Novobeograđana. Još jednom je njihov udarac bio neprecizan.

Pokušao je Pinjoli sa distance. ali lopta nakon žabice odlazi preko gola.

1:0 - Srpski šampion vodi. Odličan udarac Radomira Drašovića i lopta je završila u mreži.

Prvi napad italijanske ekipe bio je neuspšan.

Meč je počeo.

- Uvod:

Prvi put u istoriju Vaterpolo klub Novi Beograd nalazi se u prilici da stigne do trofeja u LEN Ligi šampiona. Novobeograđani su u aktuelnoj sezoni već stigli do titula u domaćem šampionatu, kao i regionalnoj vaterpolo ligi, pša će večeras iomati priliku da stignu do "triplete".

Sa druge strane italijanski Pro Reko je aktuelni vladar Starog kontinenta i večeras će u Beogradu pokušati da stignu do jubilarnog desetog trofeja kada je ovo takmičenje u pitanju.

U okviru prve dve runde završnog turnira LEN Lige šampiona Novi Beograd je bio bolji od francuskog Marseja 16:10 i Breše 14:13, dok je Pro Reko eliminisao Barselonetu (11:10) i budimpeštanski Ferencvaroš (10:7)