SENZACIJA U ARENI! Bajern ŠOKIRAO Partizan TROJKOM 1,1 sekundu pre kraja! Crno-beli VEZALI peti poraz! (VIDEO)

08.02.2024

22:46

Košarkaši Partizana izgubili su od Bajerna iz Minhena rezultatom 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20) u 26. kolu Evrolige.

Šok u Areni! Partizan je od dobijenog meča prokockao sve i izgubio od Bajerna, zahvljajući trojci Franciska u poslednjim sekundama, posle promašene trojke Kevina Pantera.

Niko nije ni slutio na ovakav epilog, naročito jer su crno-beli dva puta tokom treće deonice imali i dvocifrenu prednost, ali im ni to nije bilo dovoljno da spreče seriju poraza i dožive treći uzastopni na evroligaškoj sceni: Partizan - Bajern 78:79.

Obe ekipe su ušle otvorenim gardom u meč, pa su već u prvoj četvrtini sevale trojke na obe strane. Iako je Partizan poveo 6:2, Bavarci su uhvatili priključak i stigli do preokreta (8:11). Ipak, novom serijom tim iz Minhena pobegao je crno-belima na +5 (16:21), posle čega je Obradović reagovao tajm-autom.

Usledila je bolja igra domaćih, pa se na prvi mali odmor otišlo sa samo tri razlike za goste (23:26).

U drugom kvartalu razigrao se Frenk Kaminski, Amerikanac je u ovom period pogodio četiri trojke iz isto toliko pokušaja. Dovoljno da regionalni šampion ode Bavarcima na maksimalnih šest koševa više (45:39) u samom finišu prvog poluvremena. Međutim, Bajern je kaznio “dečije bolesti” u odbrani Partizana i uspeo da do odlaska u svlačionice smanji ovaj zaostatak.

Nastavak je doneo bolju igru “parnog valjka”, koji je konstantno držao prednost, a trojkom Džejmsa Nanelija prvi put stekao dvocifrenu prednost (56:46) u 26. minutu. Ipak, serijom 0:6 u finišu trećeg perioda, Bajern je spustio samo na četiri koša zaostatka, pa se dramatično ušlo u poslednjih deset minuta.

Zek Ledej šutira preko Dina Radončića

Razigrao se Kevin Panter i odigrao kapitenski! Postižući poene u trenucima kada se rezultat lomio, lider crno-belih je pokrenuo mašineriju, da bi potom Smailagić osujetio Ibaku u šutu kada je Nemcima isticalo vreme za napad. Nije uspela nekadašnja NBA zvezda da izbaci loptu pre sirene, iako je ona prošla kroz obruč, međutim, Avramović je u narednom napadu napravio faul u napadu nad Lučićem.

Serijom 0:5 Bavarci su se u potpunosti vratili u život i na dva minuta pre kraja uspeli da izjednače (72:72), posle čega je Obradović morao da reaguje tajm-autom.

U poslednjim sekundama Panter je promašio trojku, a Francisko pogodio trojku za šokantnih 78:79 i veliko slavlje Bavaraca!

Bajern je do pobede vodio sa 20 poena, Serž Ibaka je dao 14, Karsen Edvards 12, dok je sjajan bio i Danko Branković koji je ubacio 12 koševa.

Kod Partizana, Panter je bio najefikasniji s 22 poena, osam manje dodao je Kaminski, po 10 Naneli i Doužer.

Kako je meč tekao, pročitajte u nastavku teksta:

PARTIZAN - BAJERN 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20)

DVORANA: Arena. SUDIJE: Fernando Roča, Karlos Peruđa, Saulijus Rakis.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

BAJERN: Vejler-Beb, Fransisko, Edvards, Vajdeman,Gifi, Radončić, Bonga,Lučić, Obst, Ibaka, Heris, Branković.

TOK MEČA

40. minut - Francisko siguran sa penala 78:76, njegov 17. poen, drama se nastavlja!

40. minut - Doužer sjajno za Kaminskog, fenomenalna akcija 78:74.

39. minut - Serž Ibaka sa slobodnih bacanja nepogrešiv 76:74.

39. minut - Još jednom Pi Džej Doužer diže publiku na noge, mini serija 4:0 crno-belih i vođstvo 76:72. Sad tajm-aut traži Laso.

38. minut - Posle promašene trojke Pantera, Doužer ispravlja na asistenciju Kaminskog za vođstvo 74:72.

38. minut - Serž Ibaka nastavlja seriju 0:5 u korist Bajerna 72:72, tajm-aut Obradović.

37. minut - Zek Ledej siguran 72:67, ali odmah Francisko vraća trojkom 72:70! Kakva drama u Areni!

37. minut - Faul Smailagića, na liniju za penale ide Francisko. Oba puta je pogodio 70:67.

36. minut - Kevin Panter još jednom za 22. poen i vođstvo Partizana 70:65.

35. minut - Francisko prvi put precizan s penala, drugo promašuje 68:65.

34. minut - Panter je dao prvo, a drugo bacanje promašio 66:62. Ibaka vara Kabokla pod košem i pogađa 66:64, ali odgovara Kevin svojim 20. poenom na utakmici 68:64.

34. minut - Vajler-Beb daje trojku i smanjuje 65:62.

33. minut - Ognjen Jaramaz pogađa uz faul, imaće i dodatno bacanje. Promašio ga je ostaje 65:59.

32. minut - Puna dva minuta u poslednjoj četvrtini nema poena.

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

Počela je poslednja deonica!

TREĆA ČETVRTINA

Završena je treća četvrtina: Partizan - Bajern 63:59!

30. minut - Slavajn Francisko daje novu trojku, samo je četiri razlike 63:59. Serija gostiju 0:6.

29. minut - Francisko opet siguran, ali sada s penala 63:56.

28. minut - Francisko pogađa trojku i smanjuje prednost crno-belih 61:54.

27. minut - Doužer s poludistance za novih plus deset 61:51.

27. minut - Ibaka precizan dva puta zaredom, njegova četiri koša u nizu 59:51.

26. minut - Naneliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii trojka, za 57:47 - maksikamlnih +10, prva dvocifrena prednost za Partizan!

25. minut - Jaramaz povećava na 54:47, najvećih plus sedam za Partizan!

24. minut - Panter vraća Partizan na plus pet - 52:47.

23. minut - Edvards postiže svoj 12. poen na meču 50:47.

22. minut - Panter daje treću trojku 50:45.

21. minut - Jaramaz postiže prve poene u nastavku 47:41, ali odmah uzvraća Gifaj 47:43.

Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme: Partizan - Bajern 45:41.

20. minut - Edvards siguran u kontri 45:41 za Partizan, ali Obradović reaguje minutom odmora.

19. minut - Freeeeeeeeeeeeeed Kaminskiiiiiiiiii četiri od četiri za tri poena, novi tajm-aut traži Laso, Partizan vodi 45:39!

18. minut - Branković ne greši s penala 40:39, smanjuje prednost Partizana. Kod domaćih Ognjen Jaramaz precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja 42:39.

17. minut - Ponovo Frenk Kaminski daje trojku i Partizan vodi 40:37.

15. minut - Ledej daje oba bacanja 34:35, Branković nastavlja seriju 34:37, ali je Kaminski opet pogodio trojku 37:37.

14. minut - Kaminskiiiiiii nova trojka za Partizan i nerešeno je 33:33, tajm-aut Laso!

13. minut - Ledej poentira s distance, samo je tri za Bajern, a bilo je sedam. Ipak, Obst ponovo daje trojku i vraća +6 27:33, ali samo nakratko jer je Aleksa Avramović poništio njegov potez i opet je minus tri 30:33.

12. minut - Panter je pogodio oba bacanja i već je na 10 poena, prvi dvocifren kod Partizana koji gubi 25:30. Zamenio ga je Jaramaz.

12. minut - Francisko polovičan s penala, ali vodi Nemce na najvećih sedam razlike 23:30. Serija Bajerna 0:4.

12. minut - Obst daje trojku za Bajern, ukupno šestu za goste koji vode 23:29.

Počela je druga četvrtina!

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine: Partizan - Bajern 23:26!

10. minut - Balša Koprivica se upisuje večeras 23:24. Dino Radončić ne greši s penala 23:26 i povećava prednost Bajerna

9. minut - Branković je promašio prvo, drugo bacanje pogodio 19:22, a onda Naneli siguran pod košem Bajerna 21:22. Još jednom Branković poentira za Bavarce 21:24 koji ne daju vođstvo.

8. minut - Kapiten Panter pogađa trojku 19:21, smanjuje Partizan.

7. minut - Edvards za novo vođstvo Bajerna 14:16, a onda Panter s poludistance izjednačava 16:16. Potom nova trojka za Vajler-Beba 16:19. Nova kontra za Bavarce, koju zakucavanjem rešava Branković 16:21, tajm-aut traži Obradović.

6. minut - Serija crno-belih 6:0, posle Nanelija zakucava Alen Smailagić i Partizan vodi 14:11. Posle tajm-auta Edvards daje trojku i ponovo je nerešeno 14:14.

5. minut - Siguran je Pi Džej Doužer 10:11.

4. minut - Sada i Lučić poentira za tri, serija Bavaraca, Partizan gubi 8:11.

3. minut - Kaboklo u skoku se odlično snalazi i iz drugog pokušaja pogađa 8:5, ali opet trojka za Bajern koju daje Hans Edvards, nerešeno je 8:8.

2. minut - Serž Ibaka smanjuje na 3:2, ali odmah Panter daje drugu trojku 6:2, koju poništava Nik Vajler-Beb 6:5.

2. minut - Džejms Naneli trojkom otvara meč, Partizan vodi 3:0.

Počeo je meč!

Pre duela, Partizan je odao priznanje Vladimiru Lučiću za partije koje je pružao tokom boravka u Humskoj.

Uskoro počinje utakmica!

PRE MEČA

20.17 - Izašle su postave za utakmicu 26. runde, a najtrofejniji evropski stručnjak je van protokola ostavio kao i prošli put Tristana Vukčevića i Danila Anđušića, dok je van stroja i dalje Uroš Trifunović, koji se oporavlja od peha koji ga je zadesio tokom leta u Bolonju.

20.05 - Podsetimo se šta su treneri rekli pred večerašnji duel:

- Odigrali smo veoma lošu utakmicu protiv Splita. To ne umanjuje način na koji je Split igrao, izuzetno pametno, strpljivo i borbeno, zato su dobili utakmicu. Kada se priča o kvalitetima dva tima, tu su neke stvari veoma jasne. To je košarka i pokazalo se još jednom da su želja i motivacija presudni u sportu. Mi smo odigrali izuzetno slabu utakmicu, šutirali za tri 4/31, bilo je i dosta otvorenih šuteva i to je u redu da se kaže. Kako god, to je neka utakmica koja je pokazala sve neke najgore moguće stvari koje mogu da se dese timu kao što je naš. Razočaranje veliko, to sam već rekao, nadam se da se to više nikada neće ponoviti, najiskrenije - rekao je Željko Obradović, šef struke Partizana.

Pablo Laso, trener Bajerna je izjavio sledeće:

- Željko je za mene majstor i on je majstor na svakom treningu. Bilo je smešno, ali i teško za mene, jer je mnogo puta on mene gurao da radim stvari koje su mi bile teške. Na primer, možda nisam nešto shvatao. On bi rekao "Pablito, molim te, možeš li ovo da uradiš". Ja sam rekao "Da ali ne znam da li ću…". "Možeš to da uradiš! Uradi! Ne zaje*avaj me". Za mene je to bio odnos gde je znao ono šta ja znam. Za mene u redu. Ali znao je šta svi igrači znaju. To je mnogo. To dovoljno govori o njemu. On ne samo što zna šta će Pablo Laso uraditi, on je znao šta će svi ostali uraditi - istakao je Laso.

UVOD

Košarkaši Partizana potrošili su sve kredite u prethodnim mečevima i pred dolazak Bajerna više nemaju izbora.

Za izabranike Željka Obradovića pobeda je jedina opcija u večerašnjoj utakmici, budući da se nalaze u seriji od četiri uzastopna poraza u svim takmičenjima, a dva u Evroligi.

Crno-beli su pre neuspeha u Bolonji od Virtusa, izgubili i na gostovanju Monaku (70:95), dok su između toga poraženi od Crvene zvezde u večitom derbiju AdmiralBet ABA lige i u poslednjem regionalnom meču, šokantno od Splita pred svojim navijačima.

Zato je za klub iz Humske trijumf neophodan u duelu sa bundesligašem, kako bi zadržali šansu da se domognu plej-in faze.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog utakmice Partizan - Bajern, u okviru 26. kola Evrolige.