MONSTRUOZNA PARTIJA JOKIĆA! Denveru ni RASPUCANI Nikola ne pomaže! Bobijev Hjuston IZGRANATIRAO šampiona! (VIDEO)

13.11.2023

07:11

Odigrano je 10 mečeva u najjačoj ligi na svetu.

Košarkaši Denvera poraženi su prethodne noći od Hjuston Roketsa rezultatom 107:104, iako je brutalnu partiju pružio najbolji igrač sveta Nikola Jokić.

Završila je meč prva zvezda Nagetsa s 36 poena, uz 21 skok i 11 asistencija i bio najefikasniji pojedinac utakmice za 39 minuta provedenih na parketu, ali ni to nije pomoglo braniocu titule da izbegne novi poraz u sezoni.

Nije vredeo "Džokerov" tripl-dabl, 109. u karijeri, odnosno četvrti u sezoni, pošto su "rakte" boljom igrom u drugom poluvremenu slomili Nagetse i upisale šesti trijumf od starta novog ciklusa.

Već do poluvremena, Jokić je imao 21 koš na kontu, osam uhvaćenih lopti i četiri dodavanja, što je Denveru donelo i vođstvo (50:46).

U nastavku je Hjuston pojačao ritam i preko raspoloženog tandema  Fred Vanvlit-Alperen Šengon stigao do bodova. Pomoć su imali u Džefu Grinu, da bi na startu trećeg kvartala pobegli na maksimalnih 10 koševa prednosti (98:88).

Uspeo je Srbin da unese dramu i sa devet poena u poslednjih četiri minuta "zakuva" rezultat, Jokić je ubacio u veću brzinu, imao je priliku da trojkom odvede utakmicu u produžetak, ali nije bio precizan. Klupa je bila ključan uzrok porazu gostiju, pošto je od svih poena, čak 96 donela startna petorka:  Jokić 36, Porter 25, Gordon 16, Džekson 14 i Kaldvel Poup pet. Što se tiče ostatka ekipe, Gilespi je dodao šest, a Nadži samo dva.

Hjuston je do pobede vodio Vanvlit sa 26 koševa, tri manje dao je Šengon uz osam skokova, pet asistencija, jednu ukradenu loptu i dve blokade, dok je Grin ubacio 15 poena. Srpski centar Boban Marjanović nije dobio priliku u ovom meču.

Nije igrao ni Nikola Jović u pobedi Majamija nad San Antonijom 118:113, kome je to bio peti uzastopni poraz. Nasuprot tome, vicešampion NBA je stigao do petog trijumfa zaredom, koji su mu omogućili Robinson sa 26 poena i Adebajo sa 24 koša.

Istu sudbinu doživeli su Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski, koji su kao rezerve odgledali pobedu njihove Oklahome nad Finiksom 111:99 u Arizoni. Najefikasniji u timu Tandera bio je Aleksander Gildžus postigavši 35 poena, dok ni 28 koševa Kevina Duranta nisu pomogla Sansima.