ZVEZDA MERIDIANBET PALA U POSLEDNJEM NAPADU: Crveno-beli ispustili pobedu protiv Žalgirisa!

23.09.2023

17:35

Poraz tima sa Malog Kalemegdana na Kipru.

Majk Tobi protiv Žalgirisa

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet doživeli su poraz u poslednjoj pripremnoj utakmici uoči nove sezone.

Crveno-beli su u Nikoziji izgubili od Žalgirisa rezultatom 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22).

Izabranici Duška Ivanovića su fenomenalno ušli u meč i vrlo brzo su stekli dvocifrenu prednost (15:5). Do kraja uvodne četvrtine su se Litvanci konsolidovali i uspeli su da uhvate ritam, pa su zaostatak sveli na sedam poena razlike (21:14).

Zvezda Meridianbet je furiozno započela i drugu četvrtinu, pošto je u ranoj fazi stigla do svoje najveće prednosti (+13), jer je vodila 30:17. Međutim, od tog trenutka je usledila serija Žalgirisa 19:3, kojom su Litvanci preuzeli vođstvo, a potom su i na poluvreme otišli u plusu - 41:37.

Žalgiris je furiozno odigrao veći deo treće četvrtine i u njenoj završnici je imao maksimalnih 15 poena viška (69:54), ali je tim sa Malog Kalemegdana taj period igre završio serijom 8:0.

Na krilima dobre partije u završnici trećeg kvartala, crveno-beli su polovinom poslednje četvrtine ponovo prešli u vođstvo (75:73). Puleni Duška Ivanovića tu prednost ipak nisu sačuvali do kraja, pošto su u poslednjem napadu Litvanaca primili 2+1, a zatim Jago Dos Santos nije pogodio šut za trijumf. Na kraju je meč završen pobedom Žalgirisa od 85:84.

Podsetimo, Crvena zvezda Meridianbet je u Nikoziji prethodno poražena od Makabija, nakon velike borbe i dva produžetka.