ZVEZDA RAZBILA PARTIZAN: Evroligaški derbi pripao crveno-belima (VIDEO)

31.03.2023

18:35

Crno-beli doživeli ubedljiv poraz.

Juniorski večiti derbi

Juniori KK Crvena zvezda pobedili su vršnjake iz redova KK Partizan u drugom kolu kvalifikacionog turnira juniorske Evrolige.

Crveno-beli su slavili ubedljivo, rezultatom 89:73 (32:16, 24:18, 19:21, 14:18).

Tim sa Malog Kalemegdana je posao u večitom derbiju završio već u prvom poluvremenu, pošto je posle 20 minuta igra imao 22 poena prednosti (56:34). U trećoj i četvrtoj četvrtini su crno-beli uspeli samo da ublaže poraz.

Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bio je Pavle Mišić koji je postigao 15 poena. Lazar Gačić je ubacio 14, Lazar Gagić 13, Vasilije Dabić je imao 12, a sa 10 je dvocifren bio i Andrej Lučić.

Savo Drezgić je na drugoj strani bio najefikasniji sa 17 poena, a Stefan Plisnić je dodao 12.

Posle ove utakmice, Zvezda ima skor 2-0, dok je Partizan na 0-2.