KAMPACO NE MOŽE SAM: Hrabra Zvezda pala u dramatičnoj završnici protiv Barse

17.03.2023

22:25

Crveno-beli poraženi u Blaugrani.

Starsport

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od ekipe Barselone u okviru 29. kola Evrolige, rezultatom 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22).

Tokom celog meča u Blaugrani je vladala prava drama. Katalonci su na poluvremenu vodili 40:36, ali je Zvezda sjajnom igrom u trećem kvartalu došla do egala uoči poslednje četvrtine (57:57).

Ipak, u poslednjih deset minuta je Barsa bila smirenija i zasluženo je došla do pobede.

Najefikasniji pojedinac meča bio je Fakundo Kampaco koji je postigao 24 poena. Osim njega, u Zvezdi su dvocifreni bili još Filip Petrušev sa 12, odnosno Luka Mitrović i Ben Bentil koji su dodali po 11.

Sa druge strane, najzaslužniji za trijumf Katalonaca bili su Nikola Mirotić i Jan Veseli koji su ubacili po 21 poen. Tomaš Satoranski je meč završio sa 13 koševa, a Aleks Abrines je imao 12.

Barselona - Crvena zvezda 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22)

DVORANA: "Blaugrana"

SUDIJE: Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Amit Balak.

BARSELONA: Da Silva, Pauli, Šanli 2, Veseli 21 (6sk), Kalinić 5, Satoranski 13, Laprovitola 3, Abrines 12, Tobi, Kurik, Jokubaitis 8 (8as), Mirotić 21.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 7, Lazarević, Kampaco 24, Mitrović 11 (6sk), Martin 2, Ivanović 6, Ilić, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 12 (6sk), Bentil 11 (7sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Barselona je pobedila 85:79!

40. minut - Barsa pred pobedom, pošto je Kalinić pogodio trojku za 83:76.

39. minut - Trojka Kampaca kojom Zvezda prilazi na 78:76, a Jasikevičijus traži tajm-aut.

38. minut - Lazarević maši čist zicer, a Jokubaitis pogađa 2+1 za 78:73.

38. minut - Zvezda je uhvatila priključak i prišla je na samo dva poena zaostatka - 75:73.

36. minut - Ista meta, isto odstojanje. Barsa vodi 75:68.

34. minut - Razlika se ne menja, Barselona ima prednost od 69:62.

32. minut - Zvezda je loše ušla u četvrtu četvrtinu, Katalonci vode 66:59.

31. minut - Veseli kompletira 2+1 na startu poslednjeg kvartala. Barsa vodi 60:57.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je nerešen - 57:57!

29. minut - Prvi pogodak Zvezde, koji nije za tri, u trećoj deonici postigao je Kampaco. Argentinac je u kontri položio loptu u koš, a u narednom napadu je Bentil zakucao. Barsa vodi 57:55.

27. minut - Trojka na trojku, Barselona vodi 53:48.

25. minut - Zvezda je u drugom poluvremenu pogađala samo trojke! Barselona vodi 50:45.

24. minut - Katalonci čuvaju prednost - 48:39.

22. minut - Satoranski trojkom otvara drugo poluvreme, 43:36 za Barsu.

Druga četvrtina

Poluvreme! Barselona vodi 40:36! Dvocifreni u Barsi su Abrines sa 12 i Mirotić sa 11 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji Mitrović sa devet koševa.

19. minut - Barselona se odlepljuje na 37:29, a Duško Ivanović zove tajm-aut.

17. minut - Veoma uzbudljiv meč u Blaugrani - Barsa vodi 31:29.

15. minut - Serija Barselone, koja ponovo preuzima vođstvo - 27:26.

13. minut - Zvezda se odlepljuje - 25:20 za srpski tim.

12. minut - Preokret u Blaugrani! Zvezda vodi 21:20.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Barselona vodi 18:15.

7. minut - Barselona konstantno vodi. Trenutni rezultat je 15:11.

5. minut - Razlika se ne menja, Barsa vodi 10:7.

3. minut - Bentil sa linije penala postiže prve poene za Zvezdu, a na drugoj strani pogađa Šanli. Katalonci vode 5:2.

2. minut - Abrinesova trojka je prvi koš na meču, 3:0 za Barsu.

Utakmica je počela!

20.10 - Ovako su crveno-beli najavili meč.

20.00 - Do početka utakmice ostalo je još pola sata.

19.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Barselona - Crvena zvezda.

Uvod

Crveno-beli su realno ostali bez šanse za plasman u Top 8 ove sezone, ali će u Blaugrani želeti da se osvete Kataloncima za krađu koju su doživeli u Beogradu.

Podsetimo, tada je Barsa slavila posle produžetka, do kog je došla trojkom Nikole Mirotića u poslednjoj sekundi, koji je tom prilikom gazio aut liniju.

Može se reći da je nakon tog poraza Zvezdin brod počeo da tone...