KAKAV BI TO MUNDOBASKET BIO BEZ ZEMLJE KOŠARKE? Srbija se mučila, pa PREGAZILA Britaniju i overila vizu za Svetsko prvenstvo!

27.02.2023

18:37 >> 21:56

"Orlovi" odigrali odlično drugo poluvreme u Pioniru.

Detalj iz Pionira sa meča Srbija - Velika Britanija

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Velike Britanije rezultatom 101:83 u poslednjem kolu kvalifikacija za Mundobasket.

"Orlovi" su takmičenje u grupi I završili sa učinkom 6-4, te su zajedno sa Letonijom i Grčkom "overili vizu" za Svetsko prvenstvo.

Izabranici selektora Svetislava Pešića duel sa Britancima prelomili su u trećem kvartalu koji im je pripao sa 28:19. Do kraja susreta pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje, pa je Srbija ostvarila svoj cilj, što je propustila da učini pre tri dana kada je poražena od Grka.

Pobednički sastav predvodio je Avramović sa 20 poena, uz dva skoka i tri asistencije, a pratio ga je Mitrović sa 15 koševa i četiri uhvaćene lopte.

Kod Britanaca prednjačio je Elis sa 22 poena.

Na taj način, Srbija je obezbedila učešće na prvenstvu sveta koje će od 25. avgusta do 10. septembra zajednički organizovati Japan, Filipini i Indonezija.

Tok utakmice iz Pionira mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Srbija - Velika Britanija 101:83 (28:20, 18:21, 28:19, 27:23)

Kraj susreta - Srbija je na Mundobasketu!

40. minut - Čeka se samo konačan rezultat.

39. minut - Trojka Dobrića, treća večeras, za 98:81, domaćin je na pragu "stotke".

37. minut - Elis je dao 20. poen za 93:74, trijumf izabranika selektora Pešića se ne dovodi u pitanje.

Srbija pred pobedom

35. minut - Ništa se ne menja na terenu, gosti nemoćni da smanje zaostatak koji je sada "plus 22" - 91:69!

33. minut - "Kada sipa, onda pljušti"! Neverovatna trojka Marka Jagodić-Kuridže, Srbija ima 20 poena prednosti (85:65) i na korak je od Mundobasketa.

31. minut - Jaramaz je sigurno realizovao penale, raste prednost Srbije - 79:62!

"Orlovi" sa 14 koševa prednosti ulaze u završnu deonicu!

30. minut - Jović i Ristić su lakim poenima Srbiji doneli najviših "plus 14" - 74:60!

29. minut - Izabranici selektora Pešića održavaju desetak i više poena razlike, Avramović predvodi strelce sa 20 poena - 68:57 stoji na semaforu.

27. minut - Srbija je povela sa 63:51, odličnom timskom igrom, Britanci deluju nemoćno na parketu.

25. minut - Avramović nosi "orlove" ka pobedi, osam razlike je u korist domaćeg sastava, nakon nesportske lične Mekenzija (57:49).

23. minut - Avramović je dvocifren sa deset koševa, Srbija ima četiri poena viška (50:46).

21. minut - Sjajan pogodak Mekenzija na otvaranju drugog poluvremena, pa trojka Elisa, izjednačenje - 46:46!

Košem Mekenzija okončano je prvo poluvreme - 46:41!

20. minut - Važna trojka Jovića za 44:39.

19. minut - Adamu je ukrao loptu pod našim košem, pa je lakim poenima doneo gostima izjednačenje - 39:39!

17. minut - Domaćin je krenuo da pogađa trojke (Petrušev, pa Avramović), a Britanci su preko Adamua i Elisa sa penala ponovo prišli na 37:34.

15. minut - Seriju rivala od 7:0 prekinuo je Petrušev polovičnim izvođenjem slobodnih bacanja (31:27), a Vitl je petim košem dodatno smanjio prednost Srbije na 31:29!

13. minut - Britanci su prišli na 30:27, Pešić je još jednom morao da reaguje minutom odmora, ali su obe selekcije nanizale greške.

11. minut - Ristić je opet bio precizan za "plus 10", ali je Elis još jednom pogodio van linije 6,75 - 30:23.

Trojkom Elisa uz zvuk sirene okončan je prvi kvartal - 28:20!

10. minut - Ristić je preciznim šutem sa distance doneo domaćinu dvocifrenu prednost (26:15), a odgovorio je Adamu munjevitim prodorom - 26:17!

9. minut - Džonson je poentirao iz teške pozicije za 23:15, što je primoralo selektora Pešića da zatraži tajm-aut.

7. minut - Lepom kombinacijom Jovića i Mitrovića "orlovi" su poveli sa 20:13.

5. minut - Gudurić je zabeležio već osam poena, ali je napravio i tri lične greške, Britanija je postigla dva koša i smanjila zaostatak na 14:9.

3. minut - "Orlovi" su nanizali osam poena, preko Gudurića i Petruševa za preokret (8:3).

1. minut - Britanci su meč otvorili trojkom, a onda je Petrušev promašio dva penala - 0:3!

Počinje ključna bitka za plasman Srbije na Mundobasket

19:55 - Intonirane su himne Srbije i Velike Britanije u Pioniru.

Košarkaška reprezentacija Srbije porazom od Grke (97:92) dovela je u pitanje plasman na Mundobasket, pa ima imperativ pobede uoči okršaja sa Britancima.

"Orlovi" imaju i drugu opciju za promociju, jer se čeka i ishod meča iz Monsa, gde se sastaju Belgija i Turska, a ukoliko reprezentacija sa Bosfora slavi, Srbija će overiti vizu za Svetsko prvenstvo koje je na programu od 25. avgusta do 10. septembra, a zajednički će ga organizovati Japan, Filipini i Indinezija.

Naš nacionalni tim je imao turbulentne kvalifikacije, uz puno oscilacija i kadrovskih problema, ali bodovi iz duela sa ostrvskom selekcijom donose ostvarenje cilja.

Iz naše grupe još ranije prolaz su obezbedili Grci i Letonci, a čeka se još da bivši svetski šampion odradi svoj deo posla.