NEDOVIĆ NATRPAO "PONOS IZRAELA": Crvena zvezda srušila Makabi u Tel Avivu

09.02.2023

22:11

Šampion Srbije i AdmiralBet ABA lige naneo tek drugi poraz u Izraelu najboljem domaćinu ove sezone u Evroligi.

Nemanja Nedović protiv Makabija

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Makabi na strani rezultatom 89:86 (18:18, 26:16, 25:21, 20:31), u okviru 24. kola Evrolige.

Tokom prve četvrtine su obe ekipe bile u vođstvu, a na njenom kraju je bilo nerešeno (18:18). Međutim, u drugom kvartalu je Zvezda bila sjajna i na poluvreme je otišla sa dvocifrenom prednosti (44:34).

Tim sa Malog Kalemegdana je u trećoj deonici dodatno uvećao prednost i uoči poslednjih deset minuta je vodio 69:55. Ipak, u poslednjoj četvrtini je Makabi igrao fenomenalno i uveo je meč u penal završnicu, ali je na kraju Zvezda slavila sa 89:86.

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Nemanja Nedović koji je utrpao 28 poena. Sjajan je bio i Luka Mitrović sa 14 koševa i šest skokova, od čega čak pet ofanzivnih, Ognjen Dobrić je ubacio 13 poena, a Luka Vildoza deset.

Na drugoj strani je fantastičan bio Vejd Boldvin sa 38 poena, dok je Bonzi Kolson dodao 16, a Darun Hilijard deset.

Makabi - Crvena zvezda 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20)

DVORANA: Minora Mivtačim arena

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Arturas Sukis, Sebastijen Klivaz.

MAKABI: Adams 9, Boldvin 38, Martin, Menko, Sorkin 5, Dibartolomeo 2, Hilijard 10, Koen 2, Brajmo 2, Nibo 2, Ziv, Kolson 16.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 10, Lazarević, Mitrović 14 (6sk), Lazić 2, Martin, Dobrić 13, Ivanović 3 (7as, 4uk), Ilić, Nedović 28, Kuzmić 5, Petrušev 12, Bentil 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj meča! Crvena zvezda je slavila 89:86.

40. minut - Oba bacanja je pogodio Vildoza za 89:86.

40. minut - Dibartolomeo pogađa dva penala. Crvena zvezda vodi 87:86. Vildoza je fauliran pet sekundi pre kraja.

40. minut - Vildoza nepogrešiv sa linije penala, srpski tim vodi 87:84.

40. minut - Boldvin pogađa dva penala, Zvezda vodi 85:84, a Duško Ivanović sedam sekundi pre kraja zove tajm-aut.

40. minut - Koš Dobrića za 85:82, Makabi traži tajm-aut, a do kraja je ostalo 12 sekundi.

40. minut - Sorkin daje koš za 83:82.

39. minut - Srpski tim vodi tek 83:80, a do kraja meča je ostalo minut i 13 sekundi.

37. minut - Razlika se ne menja, Crvena zvezda vodi 81:74.

36. minut - Mitrović i Vildoza su vezali četiri poena, ali je onda Hilijard pogodio tri slobodna bacanja. Crvena zvezda vodi 77:70.

35. minut - Makabi je istopio razliku, Zvezda vodi "samo" 73:67.

33. minut - Izraelci su vezali pet poena. Zvezda vodi 71:60.

31. minut - Nedović novim poenima otvara i poslednju deonicu - 71:55 za crveno-bele.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 69:55.

28. minut - Kuzmić pogaša dvojku, pa Nedović već šestu trojku večeras! Srpski predstavnik ima prednost od 67:51.

27. minut - Nedović kao da je sa druge planete. Odbija nalet Makabija sa pet poena, pa Zvezda vodi 62:51.

26. minut - Makabi se razigrao, rezultat je 57:47 za Crvenu zvezdu.

24. minut - Sjajno igra Zvezda, a pogotovo Luka Mitrović koji je vezao još četiri poena. Srpski klub vodi 57:41.

23. minut - Za crveno-bele poene postižu samo visoki igrači, Petrušev i Mitrović. Zvezda vodi 50:41.

21. minut - Mitrović zakucavanjem otvara drugo poluvreme, a na drugoj strani Boldvin pogađa. Zvezda vodi 46:36.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 44:34.

19. minut - Dobrić i Vildoza povećavaju na 44:30.

18. minut - Zvezda čuva prednost, vodi 40:30.

15. minut - Ivanović daje trojku, pa Nedović vezuje pet poena. Crvena zvezda vodi 33:23.

13. minut - Posle 13 vezanih poena Nedovića, koš za Zvezdu je dao Bentil. Crveno-beli vode 25:23.

11. minut - Nedović je novom trojkom otvorio drugu četvrtinu, a na drugoj strani je Kolson ubacio dva penala. Zvezda vodi 21:20.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je izjednačen 18:18.

9. minut - Zvezda čuva prednost u Tel Avivu, pošto vodi 18:15, a Nemanja Nedović je vezao osam poena.

7. minut - Period odlične igre crveno-belih, koji su preokrenuli zahvaljujući Petruševu i Nedoviću. Zvezda vodi 13:11.

5. minut - Trojka Adamsa, Makabi preokreće na 9:6.

4. minut - Uhvatio je domaći tim zalet i izjednačio je na 6:6.

2. minut - Ognjen Dobrić sada postiže i trojku, 5:0 je za srpski tim.

1. minut - Utakmicu poenima otvara Dobrić, Zvezda vodi 2:0.

Utakmica je počela!

19.50 - Zagrevanje traje u Tel Avivu.

19.15 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Makabi - Crvena zvezda.

Uvod

U prvom delu sezone je tim sa Malog Kalemegdana slavio rezultatom 69:68, pa se ekipa Duška Ivanovića nada istom ishodu i večeras.

Ovaj meč dolazi u mnogo boljem trenutku za Makabi, koji je sa 9-1 skorom kod kuće najbolji domaćin Evrolige, dok je Zvezda u problemu sa četiri vezana poraza u elitnom takmičenju.

Crveno-belima je pobeda imperativ ukoliko žele da ostanu u realnoj borbi za Top 8, dok bi "ponos Izraela" trijumfom napravio veliki korak ka plej-ofu.