ZVEZDA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI SRUŠILA ALBU: Crveno-beli posle produžetka slavili u Berlinu

Tim sa Malog Kalemegdana je upisao novi trijumf u elitnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu u Berlinu posle produžetka, u okviru devetog kola Evrolige.

Crveno-beli su slavili rezultatom 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Vildoza sa 21 poenom. Nemanja Nedović je dodao 17 poena, dok je Luka Mitrović imao 15.

Na drugoj strani je prenjačio Džejlen Smit sa 23 koša i osam uhvaćenih lopti, a Ben Lemers je dodao 12.

Tim sa Malog Kalemegdana se ovom pobedom izjednačio na tabeli sa ekipom Albe, pošto sada i jedni i drugi imaju skor 3-6.

Alba - Crvena zvezda 84:88 (19:20, 21:17, 17:18, 18:20, 9:13)

DVORANA: "Mercedes-Benc Arena"

SUDIJE: Sreten Radović, Emilio Perez, Tomaš Travicki.

ALBA: Lo 2, Proćida 3, Smit 23 (8sk), Delov 6, Vecel 2, Šnajder, Kumađe 5, Timan 4, Sikma 10 (7as), Lemers 12, Blat 7 (7as), Zusman 10.

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 21 (5as), Mitrović 15, Lazić, Martin 2, Dobrić 6, Ivanović 6, Nedović 17 (6as), Marković, Kuzmić 2, Petrušev 7 (8sk), Bentil 7.

Tok meča

Produžetak

Kraj! Zvezda je pobedila 88:84!

45. minut - Smit pogađa uz faul, ali promašuje slobodno bacanje. Zvezda vodi 88:84, a do kraja je ostalo sedam sekundi.

45. minut - Nedović sa linije penala pogađa jedan od dva šuta. Crveno-beli vode 88:82.

45. minut - Blat ubacuje jedno slobodno bacanje. Zvezda vodi 87:82, a do kraja je ostalo 19 sekundi. Duško Ivanović je tražio tajm-aut.

45. minut - Ivanović ubacuje dva penala - 87:81.

45. minut - Novi koš Nedovića, Zvezda vodi 85:81.

44. minut - Nedović iz prodora poentira za vođstvo od 83:81.

44. minut - Sikma sa linije penala poravnava rezultat - 81:81.

43. minut - Poeni Vildoze, Zvezda vodi 81:80.

42. minut - Sada je Smit ubacio jedno od dva penala. Na drugoj strani Petrušev pogađa za dva - 80:79.

41. minut - Sikma polovičan sa linije za slobodna bacanja, Alba vodi 79:77.

41. minut - Zusman trojkom otvara produžetak. Na drugoj strani Mitrović realizuje oba penala - 78:77.

Četvrta četvrtina

Kraj! Igraće se produžetak! Nemanja Nedović je promašio šut za pobedu, pa je rezultat ostao 75:75.

39. minut - Zusman polovičan sa linije penala - 75.75.

39. minut - Imenjaci Mitrović i Vildoza vezuju pet poena, Zvezda preokreće na 75:74. Nemci traže minut pauze.

38. minut - Mitrović zakucava u kontri uz faul, a potom sa linije penala pogađa za 72:70. Međutim, u sledećem napadu je Lemers poentirao posle ofanzivnog skoka.

37. minut - Lemers ubacuje dva bacanja, a na drugoj strani poentira Nedović. Nemci vode 72:67.

37. minut - Trojka Smita, Alba vodi 70:65. Duško Ivanović traži minut odmora.

35. minut - Ivanović donosi preokret Zvezdi nakratko, ali Smit trojkom vraća domaći tim u vođstvo - 67:65.

34. minut - Lo poentira posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Mitrović pogađa za 64:63.

33. minut - Nova trojka Vildoze - 62:61.

32. minut - Kumađe zakucava za 62:58.

31. minut - Delov daje trojku, a na drugoj strani Nedović kompletira 2+1. Alba vodi 60:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Alba vodi rezultatom 57:55.

30. minut - Timan vrađa Albu u vođstvo - 57:55.

29. minut - Dobrić poravnava rezultat - 55:55.

28. minut - Vildoza pogađa u faul, a potom ubacuje i penal. Na drugoj strani Lo promašuje dva slobodna bacanja, pa Mitrović poentira za dva. Alba vodi 55:53.

27. minut - Trojka Vildoze, ali istom merom uzvraća Delov. Zvezda gubi 55:48.

26. minut - Trojka Lemersa za nemački tim, a na drugoj strani Nedović ubacuje dva slobodna bacanja. Alba vodi 52:45.

25. minut - Nedović pogađa iz prodora, Alba vodi 49:43.

24. minut - Holand poentira za dva, a na drugoj strani Smit za tri - 49:41.

22. minut - Smit kompletira 2+1 za 46:39.

21. minut - Dva poena Zusmana na jednoj, pa Bentila na drugoj strani. Potom je Kumađe bio polovičan sa linije penala. Alba vodi 43:39.

Druga četvrtina

Poluvreme! Alba vodi 40:37.

20. minut - Poeni Vildoze - 40:37.

19. minut - Dva penala realizuje Smit. Alba vodi 40:35.

18. minut - Trojka Smita, pa dvojka Bentila. Alba vodi 38:35.

17. minut - Sikma, pa Vildoza, pa Vecel postižu po dva poena. Alba vodi 35:33.

16. minut - Dva poena Sikme, pa tri Petruševa. Potom je Luk Sikma sa linije penala ubacio oba bacanja za 31:31.

15. minut - Martin vraća Zvezdu u vođstvo - 27:28.

14. minut - Proćida postiže trojku za preokret - 27:26.

13. minut - Nova trojka Nemaca, sada ju je postigao Blat - 24:26.

12. minut - Dva poena Timana na jednoj strani, a isto je učinio Mitrović na drugoj. Potom je Dobrić ubacio dva slobodna bacanja. Zvezda vodi 26:21.

11. minut - Zakucavanje Petruševa - 19:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 20:19.

10. minut - Nedović je pogodio trojku dve sekunde pre kraja četvertine i Zvezda je preokrenula na 20:19.

9. minut - Ivanović postiže koš kojim Zvezda prilazi na 19:17.

8. minut - Lemers na jednoj, a Mitrović na drugoj pogađaju za dva. Nemci vode 19:15.

7. minut - Dva poena Dobrića - 17:13.

6. minut - Trojka Vildoze, pa dvojka Zusmana. Alba vodi 17:11.

5. minut - Zusman je povisio na 15:8.

4. minut - Bentil kompletira 2+1, ali Lemers na drugoj strani pogađa trojku - 13:8.

4. minut - Trojka Smita za 10:5, a Ivanović zove tajm-aut.

3. minut - Luk Sikma zakucava za 7:5.

2. minut - Blat ubacuje trojku, a Kumađe u narednom napadu donosi izjednačenje domaćem timu.

1. minut - Holand trojkom otvara utakmicu u Berlinu, a potom dva poena ubacuje i Kuzmić.

Meč je konačno počeo.

Problem sa satom u dvorani, početak meča se odlaže za tri minuta.

19:15 - Utakmica u Berlinu počinje za 45 minuta.

Uvod

Crvena zvezda i Alba su se u poslednjih sedam godina u Evroligi sastali osam puta, a tim sa Malog Kalemegdana je ostvario samo jedan trijumf. Bila je to prva međusobna utakmica ovih timova, u januaru 2015. godine, a od tada su Nemci slavili sedam puta.

Alba je u Berlinu upisala četiri trijumfa, u kojima se razlika na kraju mečeva kretala od četiri do 23 poena, dok je u Beogradu od tri pobede do dve došla posle produžetka.

Ovu sezonu ni jedni ni drugi nisu započeli kako su želeli, pošto nemački tim ima skor 3-5 u Evroligi, dok je srpski klub upisao pobedu manje i poraz više.