FENER NA KRAJU UBEDLJIV: Desetkovana Zvezda se dobro držala tri četvrtine u Istanbulu, a onda je usledio veliki pad!

10.11.2022

17:30

Bez čuda u Istanbulu.

Vladimir Jovanović, KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i šesti poraz u 7. kolu Evrolige.

Crveno-beli su, desetkovani, izgubili na gostovanju ove sezone sjajnom Feneru rezultatom 93:79.

Srpski i regionalni šampion je igrao veoma dobro, bio je u igri do poslednje četvrtine, ali je potom usledio neshvatljiv pad i na kraju ubedljiv poraz.

Fener je bolje otvorio meč i lako je poveo sa 21:10, pa se činilo da će Zvezda doživeti pravi debakl. Ipak, u tim trenucima razbudili su se Bentil i Nedović, pa je ekipa Vladimira Jovanovića posle prvih deset minuta imala samo poen minusa, 24:23.

Uspela je Zvezda u drugom periodu da u jednom trenutku povede sa pet poena razlike. Ipak, Fener serijom 12:0 stiže do prednosti od 41:36. Uspeli su crveno-beli da smanje prednost rivala, pa je na poluvremenu domaćin vodio 42:41.

Fantastično je otvorio srpski predstavnik drugo poluvreme serijom 7:0, pa je stekla maksimalnih +6. Međutim, Zvezda brzo gubi tu prednost, Motli je bio nezaustavljiv u trim trenucima i Fener je očas posla ponovo stigao do vođstva.

Zvezda je sve vreme disala za vratom favorizovanom rivalu, ali je onda u završnici trećeg perioda usledio neshvatljiv pad. Fenerbahče je trojkom Mahmutoglua posle sjajne akcije stigao do 66:57, što je bio i rezultat na kraju treće četvrtine.

Loša igra crveno-belih bila je u četvrtoj četvrtini, Fener je lako stigao do dvocifrene prednosti, koju nije ispuštao do samog kraja, pa je na kraju stigao do šestog trijumfa u Evroligi, a Zvezda do šestog poraza.

Najbolji u redovima Fenera bio je monstruozni Džonatan Motli sa 25 poena i 10 skokova, Mahmutoglu je postigao pet trojki i uabeležio 20 koševa, dok je Gudurić meč završio sa 17.

U Zvezdi se istakao Nedović sa 17, Vildoza je dodao 13, a Bentil 12 poena.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 93:79

IV ČETVRTINA

10. minut - Pogađa za dva i Gudurić. Na drugoj strani Kuzmić polovičan sa linije penala. Amaterska odbrana Zvezde i laki poeni Gudurića. Nije pogodio Vildoza. Bentil poentira. Potom i laki poeni Lazarevića, tajm-aut Itudisa. Gudurić ne pogađa za tri poena. Nije uspeo Vildoza iz dva puta do koša. Gudurić na drugoj strani fauliran, a potom srpski košarkaš i bivši igrač Zvezde 2/2 sa slobodnih bacanja. Nedović sada na liniji penala, nije pogodio niti jedno. Promašaj Mahmutoglua za kraj, pobeda Fenera 93:79.

7. minut - Kuzmić se lepo snalazi i pogađa poosle skoka u napadu, ali na drugoj strani nova trojka Mahmutoglua. Sada i tehnička za klupu Zvezde, Mahmutoglu precizan sa penala. Još jedan promašaj Bentila. Konačno je promašio i Mahmutoglu. Motlija niko ne može da zaustavi, ima 25 poena. Trojka Vildoze. 87:74.

5. minut - Trojka Lazića, pa trojka Gudurića na drugoj strani. Loš napad Zvezde, pa trojka Kalatesa i tajm-aut Jovanovića. Sjajan prodor i poeni Nemanje Nedovića. Bespotreban faul Lazića, bacanja za Mahmutoglua, koji ne greši sa penala. Težak šut i promašaj nedovića. Prelepa akcija Fenera, koju trojkom kruniše Mahmutoglu. 81:69.

3. minut - Peti faul Petruševa, pa poeni iz kontre Vildoze. Novi poeni nezaustavljivog Montlija. Loš napad Zvezde. Treći faul Bentila, a potom i četvrti. Motli pogađa oba penala. 70:64.

1minut - Martin pogađa uz faul, a potom i penal. Odbranila se Zvezda. Petrušev ima dva penala i pogađa oba. 66:62.

III ČETVRTINA

10. minut - Užasan potez Martina. Lepo se snašao i pogodio Bentil. Sjajno kucanje Motlija posle alej-upa Gudurića. Hejs fauliran, tajm-aut Jovanović. Oba penala ubacuje. Novi promašaj Bentila. Ivanović dobija dva penala i pogađa jedno. Perfektna akcija General i trojka Mahmutogla. Fenerbahče vodi 66:57 posle 30 minuta.

7. minut - Nije pogodio trojku Vildoza, bespotrebno je šutirao. Pogodak uz faul Hejsa-Dejvisa. Televizijski tajm-aut. Pogađa i dodatni penal. Lepo se snašao i pogodio Kuzmić. Ne pogađa Vilbekin ponovo. Sjajni Nedović ponovo pogađa. Faul u napadu Motlija. Loš potez i greška Petruševa. Pogodak uz prekršaj Motlija, a potom ubacuje i penal. 59:54

5. minut - Poeni Džonatana Motlija. Ne pogađa Nedović, na drugoj strani Pjer u tranciji poravnava rezultat. Sada greši Bentil. Lazić dobija tehničku zbog flopinga, Skoti Vilbekin pogađa penal i upisuje se u listu strelaca. Laki poeni Motlija. 53:50.

3. minut - Nedović sada pogađa, pa prekida seriju Motli. Dva faula u napadu u nizu. Promašaj Bentila. Pjer sjajno pogađa pored Lazarevića. Lazarević uzvraća. 46:50

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme u Istanbulu. Dva promašaja Vilbekina. Nova trojka Vildoze, pa četvrta greška Kalatesa. Sa mnogo osećaja poentira Vildoza. 42:46

II ČETVRTINA

10. minut - Džonatan Motli pogađa dva penala. Loš napad Zvezde, a potom novi poeni Mahmutoglua. Ivanović nije uspeo da pogodi, ali jeste Mahmutoglu novu trojku. Bentil osmim poenom prekida seriju domaćina. Tajm-aut traži Dimitris Itudis. Gubi loptu domaćin, a potom Vildoza postiže svoju prvu trojku. Neverovatno, faul Vildoze nad Gudurićem u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Gudurić polovičan sa penala. Desetkovana Zvezda pruža sjajan otpor Feneru, pa posle 20 minuta gubi 42:41.

7. minut - Trojka NIkole Ivanovića, prva na meču. Fener poenima Džekirija prekida seriju Zvezde. Marko Gudurić postiže trojku. Tajm-aut traži Jovanović sada. Prvi poeni Luke Vildoze na ovoj utakmici. 34:36.

5. minut - Novi poeni Gudurića, na druoj strani ekspresno uzvraća Nedović. Petrušev stiže do svog šestog poena. Tajm-aut u Istanbulu. 29:31.

3. minut - Kuzmić svojim poenima prekida loš momentum na meču. Posle dugo vremena trojka domaćina, Melih Mahmutoglu je strelac. Na drugoj strani poeni Luke Mitrovića. 27:27.

1. minut - Počeo je drugi period. Spor početak druge četvrtine, bez koša u prvom minutu na obe strane. 24:23.

I ČETVRTINA

10. minut - Prvi poeni Bena Bentila, a potomistom merom uzvraća Marko Gudurić. Četiri bacanja za redom pogađa Bentil. Sada poeni i Nedovića. Branko Lazić 2/2 sa linije penala. Novi loš napad Fenera, sad je Gudurić promašio trojku. Pjer fauliran, pa polovičan sa slobodnih bacanja. Trojka sjajnog Nedovića za kraj prvog perioda, Zvezda prišla Feneru na 24:23.

7. minut - Pogodak uz faul Motlija, tajm-aut Vladimir Jovanović. Nije pogodio dodatni penal igrač Fenera, ali Metečan Birsan hvata loptu u napadu, a potom trojka Pjera. Faul u napadu sada Hasana Martina, pa novi poeni Motlija i tajm-aut Jovanovića. Ognjen Kuzmić po prvi put ove sezone na terenu. Nemanja Nedović sa linije penala prekida ogromnu seriju domaćina, oba puta je bio precizan. Dobra odbrana Zvezde, pa poeni Kuzmića. Trojka Kalatesa. 21:10.

5. minut - Novi poeni Petruševa, pa na drugoj strani prvi koš Džonatana Motlija. Pogađa sada i Dešon Pjer, mini serija domaćina. Druga trojka Hejsa-Dejvisa, posle izgubljene lopte Luke Vildoze. Serija Fenera 7:0. Novi loš napad Zvezde. 11:6.

3. minut - Nik Kalates ubacuje prve poene za domaćina, a Filip Petrušev odmah uzvraća na drugoj strani. Nekoliko promašaja i loših napada oba tima, a onda trojka Najdžela Hejsa-Dejvisa. 5:4.

1. minut - Krenuo je meč u Istanbulu. Prve poene na meču postiže Stefan Lazarević. Loš početak Fenera. 0:2.

Uvod

17:30 - Crvena zvezda je jedini trijumf u elitnom takmičenju zabeležila protiv Bajerna, dok je Fener jedini poraz doživeo od Barselone u prethodnoj rundi.

Crvena zvezda će u Turskoj imati veoma težak zadatak, pošto na noge lideru Evrolige stiže sa samo desetoricom spremnih igrača.

Crveno-beli posle uvodnih šest kola imaju samo jedan trijumf, dok Fenerbahče ima samo jedan neuspeh.

Srpski i regionalni šampion nikada u svojoj istoriji nije slavio u Istanbulu protiv večerašnjeg rivala, a ostaje da se vidi koliko će desetkovani tim uspeti da isparira moćnom turskom velikanu.