UZBUDLJIV GRADSKI DERBI: Zvezdin 33. trijumf u nizu nad FMP Meridianom

17:48

Crveno-beli srušili "Pantere".

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - FMP Meridian

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP Meridian po 33. put zaredom!

Crveno-beli su u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavili rezultatom 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15), u okviru četvrtog kola AdmiralBet ABA lige.

Najzaslužniji za trijumf tima sa Malog Kalemegdana bio je Nikola Ivanović sa 22 poena. Luka Vildoza je pridodao 14, a dvocifren je bio još Luka Mitrović sa 12.

Na drugoj strani je prednjačio Trent Frejžer koji je postigao 27 poena, uz šest asistencija. Osim njega je kod "Pantera" dvocifren bio još samo Paulijus Valinskas sa deset poena.

Zvezda je ovim trijumfom ostala neporažena i ima skor 3-0, dok je FMP Meridian prvi put u sezoni izgubio i sada je na 3-1.

Crvena zvezda - FMP Meridian 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Uroš Obrknežević, Vladimir Vesković, Marko Pecelj.

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 12, Lazić, Martin 7, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović 22, Marković 1 (6sk), Petrušev 3, Bentil 9.

FMP MERIDIAN: Frejžer 27 (6as), Bič 5, Pavićević, Stepanović 6, Nerandžić 1, Šaranović 8, Simović 5, Izundu 4, Janković 6 (7sk), Dženkins 5, Vujičić, Valinskas 10.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda pobeđuje rezultatom 83:77.

40. minut - Poeni Izundua za 83:77.

39. minut - Ivanović maksimalan sa linije penala - 83:75.

38. minut - Stepanović bez greške sa linije za slobodna bacanja, o zatim Izundu zakucava za 81:75. Vlada Jovanović uzima tajm-aut.

37. minut - Frejžer poentira iz prodora, a onda Vildoza ubacuje jedno od dva penala - 81:71.

36. minut - Trojka Dženkinsa na jednoj, pa Vildoze na drugoj strani - 80:69.

36. minut - Poeni Lazarevića posle ofanzivnog skoka. Crveno-beli vode 77:66, a gosti traže tajm-aut.

35. minut - Simović postiže dva poena, pa Stefan Marković jedan na drugoj strani - 75:66.

34. minut - Vildoza za tri! Zvezda vodi 74:64.

33. minut - Trojka Dobrića za 71:64, pa gosti traže minut predaha.

31. minut - Dženkins smanjuje na 68:64, a Jovanović zove tajm-aut.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 68:62.

30. minut - Valinskas daje dva bacanja, a Frejžer trojku za 68:62.

29. minut - Janković smanjuje prednost crveno-belih na 68:57.

28. minut - Novi pogodak Mitrovića za dva, a onda isto čini Frejžer. Posle toga je usledila trojka Ivanovića za 68:55.

26. minut - Stepanović vezuje četiri poena - 63:53.

25. minut - Bentil i Dobrić vezuju četiri poena - 63:49. Tajm-aut traže gosti.

24. minut - Frejžer ubacuje trojku za 59:49.

23. minut - Dvojka Martina, pa trojka Bentila - 59:46.

22. minut - Dva poena Šaranovića, pa četiri Frejžera - 54:46.

21. minut - Ivanović ubacuje dva penala, a u narednom napadu Martin jedan - 54:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 51:40.

20. minut - Simović kompletira 2+1, potom Nerandžić ubacuje jedno bacanje, a na drugoj strani Mitrović zakucava za 51:40.

19. minut - Trojka Frejžera, FMP Meridian smanjuje na 49:36.

18. minut - Ivanović ubacuje sva tri penala, a potom postiže i trojku za 49:33.

17. minut - Zakucava Mitrović u kontri, zatim Ivanović s linije penala donosi dvostruku prednost Zvezdi - 43:33.

16. minut - Ivanović upisuje još dva poena - 39:33.

15. minut - Nova trojka Šaranovića - 37:33.

15. minut - Mitrović povećava prednost Zvezde na 37:30, a gosti traže minut pauze.

14. minut - Šaranović trojkom prekida seriju Zvezde, a potom dva poena postiže i Frejžer. Usledila je potom trojka Nikole Ivanovića. Crveno-beli vode 35:30.

13. minut - Martin, pa Ivanović maksimalni s linije za slobodna bacanja - 32:25.

11. minut - Zvezda serijom 4:0 preko Vildoze i Holanda otvara drugu deonicu i preokreće na 28:25.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! FMP Meridian vodi 25:24.

10. minut - Trojka Vildoze na jednoj strani, pa Valinskas ubacuje jedno od dva penala za 25:24.

9. minut - Vildoza i Martin postižu po koš, Zvezda prilazi na 24:21, a Nenad Stefanović zove tajm-aut.

8. minut - Holand daje trojku, a Valinskas dvojku - 17:24.

Džon Holand

7. minut - Frejžer pogađa trojku za 22:14!

6. minut - Novi koš Mitrovića, pa Valinskas vezuje pet poena - 14:19.

5. minut - Petrušev kompletira 2+1, a na drugoj strani Bič pogađa trojku - 12:14.

4. minut - Mitrović poentira posle tajm-auta, FMP Meridian vodi 11:9.

4. minut - Zakucavanje Nikole Jankovića za 11:7, a Vladimir Jovanović traži tajm-aut.

3. minut - Trojka Frejžera, pa pogodak Dobrića za tri, a zatim je Janković doveo "Pantere" u prednost - 9:7.

2. minut - Frejžer je položio loptu u koš, potom je Bentil upisao još dva poena, a onda je Bič sa dva penala poravnao rezultat na 4:4.

Ben Bentil protiv "Pantera"

1. minut - Bentil zakucavanjem otvara utakmicu.

Utakmica je počela!

17.50 - Bliži se početak meča.

17.00 - Utakmica u nekadašnjem "Pioniru" počinje za sat vremena.

Uvod

Crveno-beli će pred svojim navijačima pokušati da ostvare neverovatnu 33. pobedu u nizu protiv "Pantera", čime bi izlečili rane posle dva prošlonedeljna poraza u Evroligi, od Baskonije i Reala.

Nijedan od današnjih rivala do sada ne zna za poraz u regionalnom takmičenju, pošto FMP Meridian ima skor 3-0, dok je Zvezda na 2-0, usled odložene utakmice protiv Cedevita Olimpije.