NOVI UBEDLJIV PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli i dalje bez pobede u Evroligi, ovog puta pali u Madridu

21.10.2022

20:43

Tim sa Malog Kalemegdana još ne zna za trijumf u eliti.

Ognjen Dobrić protiv Real Madrida

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od madridskom Realu u utakmici četvrtog kola Evrolige, rezultatom 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12).

Najzaslužniji za trijumf Madriđana bio je Džanan Musa sa 13 poena. Njega je pratio Gabrijel Dek koji je ubacio 12, Geršon Jabusele je dodao 11, a Valter Tavares deset.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Ben Bentil sa 17 poena, a dvocifren je bio još samo debitant Luka Vildoza sa deset.

Posle neuspeha u prestonici Španije, Zvezda je, uz Bajern Minhen, jedina ekipa bez pobede u elitnom takmičenju ove sezone. Sa druge strane, Madriđani imaju polovičan skor nakon četiri meča.

Real Madrid - Crvena zvezda 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12)

DVORANA: "Vizink centar"

SUDIJE: Saša Pukl, Ana Panter, Robert Viklicki

REAL MADRID: Kozer 2, Abalde 6, Hezonja, Rodrigez 6 (8as), Dek 12 (8sk), Poarije 5, Korneli 7, Tavares 10, Ljulj, Jabusele 11, Ndiaje, Musa 13.

CRVENA ZVEZDA: Holand 7, Vildoza 10, Lazarević 2, Mitrović 2, Lazić, Martin 8, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović, Marković 2, Petrušev, Bentil 17.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Real je slavio rezultatom 72:56!

40. minut - Bentil je pogodio dvojku za Zvezdu, a Dek trojku za Real u poslednjoj sekundi. Madriđani vode 72:56.

39. minut - Pet poena vezuju Musa i Jabusele - 69:54.

38. minut - Zakucao je Tavares uz faul Stefana Lazarevića, a potom je sa linije penala doneo Realu dvocifrenu prednost - 64:54.

37. minut - Tavares daje koš posle tajm-auta za 61:54.

37. minut - Novi koš Hasana Martina. Real vodi 59:54, a Mateo traži tajm-aut.

36. minut - Ponovo Dek probacuje loptu kroz obruč, dok na drugoj strani to čini Martin u poslednjoj sekundi napada. Madriđani vode 59:52.

35. minut - Bentil daje trojku, Zvezda prilazio na 57:50.

34. minut - Pogodak Bentila iz okreta za 57:47.

33. minut - Dobrić koristi poklon slobodno bacanje zbog tehničke greške. Real vodi 57:45.

31. minut - Ćaćo Rodrigez postiže trojku za 57:44.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Real ima prednost od 54:44.

30. minut - Poeni Vildoze u završnici deonice za 54:44.

29. minut - Trojka Muse za novo dvocifreno vođstvo Reala - 54:42.

27. minut - Novi koš Jabuselea, a potom Rodrigez kompletira 2+1. Real vodi 51:42.

25. minut - Sada Valter Tavares ubacuje dva penala za 46:42.

25. minut - Tavares poentira iz okreta, a na drugoj strani trojku daje Bentil. Real Vodi 44:42.

24. minut - Luka Vildoza pogađa za 42:39, a domaći traže minut pauze.

23. minut - Poeni Dobrića u kontri, Zvezda smanjuje na 42:37.

22. minut - Trojka Abaldea, pa trojka Bentila. Real vodi 42.35.

21. minut - Luka Mitrović pogotkom na drugi obruč otvara drugo poluvreme - 39:32.

Druga četvrtina

Poluvreme! Real vodi 39:30.

20. minut - Poeni Deka za 39:30.

19. minut - Džanan Musa ubacuje oba penala i tako prekida Zvezdinu seriju. Na drugoj strani je isto učinio Lazarević. Real vodi 37:30.

18. minut - Nova trojka Vildoze - 35:28.

17. minut - Trojka Vildoze za 35:25, Madriđani traže tajm-aut.

17. minut - Dva poena Jabuselea, pa dva Martina. "Kraljevski klub" vodi 35:22.

16. minut - Musa ubacuje dva penala, a potom Ognjen Dobrić čini isto - 33:20 za Real.

15. minut - Hasan Martin bez greške sa linije za slobodna bacanja. Smanjuje prednsot Reala na 31:18.

14. minut - Trojka Jabuselea na jednoj strani, ali je Holand odgovorio na drugoj jednako - 31:16.

13. minut - Dva poena Kozera, pa jedan Holanda na drugoj strani. Real vodi 28:13.

12. minut - Bentil daje prvi koš iz igre - 26:12.

11. minut - Jabusele polovičan sa linije penala za 26:10.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Real vodi 25:10.

10. minut - Džon Holand je faulirao Musu pri šutu za tri, a ovaj je pogodio dva od tri slobodna bacanja. Madriđani imaju prednost od 23:10.

9. minut - Poen Poarijea sa linije penala, pa trojka Holanda koji prekida seriju domaćih. Rezultat je 21:10.

8. minut - Novi koš Kornelija - 20:7.

7. minut - Sada zakucava Poarije, Real vodi 18:7.

7. minut - Zakucavanje Kornelija za 16:7, tajm-aut traži Jovanović.

6. minut - Ben Bentil ubacuje dva penala, pa Tavares jedno - 14:7.

6. minut - Trojka Kornelija za Real, pa televizijski tajm-aut. Madriđani vode 13:5.

4. minut - Abalde postiže jedno slobodno bacanje, a u narednom napadu zakucava za 10:5.

2. minut - Trojka Dobrića na jednoj, ali i pogodak Gabrijela Deka za tri na drugoj strani. Potom je i Marković upisao dva poena - 7:5 za Real.

1. minut - Prvi koš na meču postiže Dek, a potom je precizan bio i Musa. Real vodi 4:0.

Utakmica je počela!

20.00 - Utakmica u prestonici Španije počinje za 45 minuta.

Uvod

Crveno-beli meč u Madridu dočekuju u lošem raspoloženju, pošto su trenutno uz minhenski Bajern jedina ekipa koja nema pobedu u Evroligi ove sezone.

Puleni Vladimira Jovanovića su u prva tri kola redom doživljavali poraze od Efesa (72:59) u Istanbulu, od Panatinaikosa (77:75) u Beogradu i pre dva dana od Baskonije (92:75) u Vitoriji.

Sa druge strane, "Kraljevski klub" ima skor 1-2. Madriđani su odigrali tri dramatična duela, a pobedili su samo Panatinaikos (71:68) u Atini na startu takmičenja. Potom su poraženi na gostovanju Barseloni (75:73) i kod kuće protiv Olimpijakosa (89:87).