ZVEZDA SE RASPALA U DRUGOM POLUVREMENU: Brutalni Hauard uništio crveno-bele!

19.10.2022

20:11

Novi poraz tima sa Malog Kalemegdana u elitnom takmičenju.

Luka Mitrović protiv Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Vitoriji od Baskonije rezultatom 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18), u okviru trećeg kola Evrolige.

Crveno-beli su odigrali fantastično prvo poluvreme, posle kog su imali pet poena prednosti (47:42), ali su u preostalih 20 minuta skroz pali. U trećoj četvrtini su ubacili svega deset poena i dozvolili su domaćima da preokrenu rezultat na 59:57. Na kraju, poslednja četvrtina je pripala Špancima rezultatom 33:18 i Zvezda u samoj završnici nije imala nikakve šanse.

Utakmicu je obeležio fantastični Markus Hauard koji je brojao do 30, a ubacio je čak sedam trojki. Osim njega je sjajn bio i Darijus Tompson sa 18 poena, dok je Vanja Marinković postigao deset.

Kod crveno-belih je prednjačio Luka Mitrović sa 17 poena i osam skokova. Ognjen Dobrić je pridodao 14 koševa, Nikola Ivanović i Ben Bentil po 11, a Filip Petrušev deset.

Baskonija - Crvena zvezda 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18)

DVORANA: "Buesa Arena"

SUDIJE: Olegs Latiševs, Mehdi Difala, Rain Perandi.

BASKONIJA: Hauard 30, Rajeste, Sedekerskis 6, Marinković 10, Dijez, Tompson 18, Ndiaje, Kotsar 8, Kostelo 8, Giedraitis 3, Homes 9, Kuruks.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević, Adams 3, Mitrović 17 (8sk), Lazić 2, Martin 2, Dobrić 14, Raduljica, Ivanović 11, Marković 5, Petrušev 10, Bentil 11.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Baskonija je slavila sa 92:75!

40. minut - Hauard postiže sedmu trojku i dolazi do 30. poena, Španci vode 92:75.

40. minut - Još dva poena Sedekerskisa - 89:75.

39. minut - Trojka Adamsa, pa dvojka Sedekerskisa. Baskonija vodi 87:75.

39. minut - Pogodak Kostela na drugi obruč za 85:72. Novi minut odmora.

38. minut - Kotsar poentira na ziceru, pa usleđuje nova trojka Hauarda - 83:72.

37. minut - Trojka Hauarda na koju odgovara Petrušev - 78:72.

36. minut - Petrušev vezuje pet poena, Zvezda smanjuje na 75:69.

36. minut - Nova trojka Hauarda za 75:64, Jovanović zove tajm-aut.

35. minut - Marinković daje koš za 72:64.

34. minut - Lazić poentira u kontri za 70:64.

33. minut - Dva penala je realizovao Mitrović, ali na drugoj strani izuzetno težak šut pogađa Marinković. Baskonija ima prednost od 70:62.

32. minut - Dobrić je raspoložen za igru, ali i Tompson. Ognjen je dao dvojku, a Darijus trojku za 68:60.

31. minut - Tompson je dao trojku, pa Bentil jedno od dva slobodna bacanja, a zatim Kostelo trojku. Baskonija vodi 65:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Baskonija ima prednost od 59:57.

30. minut - Dva poena Dobrića, Baskonija sada vodi 59:57.

29. minut - Poenima Mitrovića Zvezda prilazi na 59:55.

29. minut - Treća trojka Homesa u četvrtini! Baskonija vodi 59:53, a Jovanović traži tajm-aut.

28. minut - Kostelo pogađa trojku za 56:53.

26. minut - Dva penala realizuje Ivanović, a potom Hauard pogađa iz prodora za 53:53.

25. minut - Dva poena Martina, pa trojka Homesa i na kraju flouter Ivanovića za izjednačenje 51:51.

22. minut - Homesova trojka je prvi koš u drugom poluvremenu, a potom je jednu dao i Giedraitis za preokret - 48:47 vode Španci.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 47:42.

19. minut - Mitrović poentira za 47:42, domaći traže tajm-aut.

18. minut - Kotsar na jednoj, a Marković na drugoj strani ubacuju po dva poena. Zvezda vodi 45:42.

18. minut - Trojka Markovića o tablu s jedne noge za 43:40.

17. minut - Mitrović poravnava rezultat - 40:40.

16. minut - Sedekerskis donosi prednost Špancima - 40:38.

16. minut - Tompson donosi izjednačenje Baskoniji (38:38), a Jovanović traži minut pauze.

15. minut - Hauarda je sada Lazić faulirao pri šutu za tri, a on je ubacio dva. Rezultat je 38:36 za Zvezdu.

14. minut - Nova trojka Hauarda, ali potom i dvojka Ivanovića. Zvezda vodi 38:34.

14. minut - Petrušev postiže koš za 36:31, a Đoan Penaroja traži tajm-aut.

13. minut - Ivanović vezuje pet poena! Prvo daje trojku, pa dvojku u kontri. Crveno-beli vode 34:31.

12. minut - Novi koš Hauarda i to uz faul, ali potom promašuje penal - 31:29 za Baskoniju.

12. minut - Novi poeni Dobrića koji je poentirao za dva, ali je potom usledila još jedna trojak Hauarda. Rezultat je nerešen - 29:29.

11. minut - Trojka Dobrića, pa trojka Hauarda. Crveno-beli vode 27:26.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 24:23.

10. minut - Hauard trojkom u poslednjim trenucima prve četvrtine smanjuje zaostatak na pola koša.

9. minut - Trojka Dobrića, ali potom i faul nad Hauardom pri šutu za tri, a sva slobodna bacanja je iskoristio. Zvezda vodi 24:20.

8. minut - Tompson na jednoj, a Dobrić na drugoj strani postižu po dva poena. Zvezda vodi 21:17.

7. minut - Mitrović poentira uz faul, a potom sa linije penala biva precizan. U narednom napadu je isti igrač postigao još dva poena, Zvezda vodi 19:15.

6. minut - Tompson daje trojku, ali je vraća Bentil. Međutim, onda je isto učinio i Marinković, pa Baskonija vodi 15:14.

5. minut - Trojku postiže Bentil za prvo vođstvo Zvezde - 11:9.

4. minut - Težak šut je pogodio Bentil - 9:8 za Baskoniju.

3. minut - Trojka Vanje Marinkovića, pa pogodak Kotsara za dva. Ipak, posle toga je usledio koš Mitrovića uz faul, ali je promašio penal. Španci vode 9:6.

2. minut - Tompson zakucava na jednoj strani, dok na drugoj dva penala realizuje Mitrović za 4:4.

1. minut - Kotsar poenima otvara meč, a na drugoj strani poentira Bentil za 2:2.

Utakmica je počela!

20.15 - Crvena zvezda je u poslednjih devet godina sedam puta gostovala Baskoniji u Evroligi. Prva tri puta je tim sa Malog Kalemegdana slavio u Vitoriji, ali od 2018. su Španci u seriji od četiri vezana trijumfa na istom mestu.

Pritom, svaki je bio i te kako ubedljiv, pa je najmanja razlika bila 2020. godine, kada je rezultat bio 71:56. Sa druge strane, i te početne Zvezdine pobede su bile bez drame, a najuzbudljivija je bila prva međusobna utakmica kada su crveno-beli slavili 73:63.

19.30 - Utakmica u Vitoriji počinje za sat vremena.

Uvod

Španski i srpski predstavnik u utakmicu u "Buesa Areni" ulaze u totalno drugačijem raspoloženju, pošto je Baskonija u prva dva kola elitnog takmičenja ostvarila obe pobede, dok je Zvezda doživela dva poraza.

Baskonija je prvo u gostima srušila Valensiju, pa na svom parketu Partizan posle produžetka, dok su crven-beli izgubili od Efesa u Istanbulu i od Panatinaikosa kod kuće.

Ipak, dobra stvar za za Crvenu zvezdu je što je prethodnog vikenda odložen njen meč sa Cedevita Olimpijom, pa je poslednju utakmicu odigrala prošlog četvrtka i njeni igrači odmorni ulaze u meč. Sa druge strane, klub iz Vitorije je izlazio posle toga na teren u petak i u nedelju.