UŽASAN POVRATAK PARTIZANA: Alba UNIŠTILA skandalozne crno-bele na startu Evrolige!

07.10.2022

17:30

Ubedljiv poraz.

Košarkaši Albe iz Berlina deklasirali su Partizan 100:84 u 1. kolu Evrolige.

Crno-beli su tako neslavno završili prvo meč po povratku u elitno takmičenje.

Osim izjednačenog početka, Alba je tokom cele utakmice bila daleko bolji rival i zasluženo stigla do pobede.

Parni valjak je u dva segmenta igre, totalno podbacio, a to su defanzivni skok i odbrana.

Posle uvodnih pet minuta bilo je 16:6, a potom je Alba krenula da sipa sa svih strana i napravila seriju od 26:4 i stigla do prednosti 42:20.

Uspeo je Partizan do kraja poluvremena da smanji prednost rivala na manje od 20 poena razlike, pa je posle 20 minuta bilo 61:43 za domaćina.

Crno-beli su zaigrali nešto bolje na startu drugog poluvremena. Ubrzo je beogradski klub smanjio na 11 poena razlike prednost Albe, a potom propustio nekoliko šansi da stigne do jednocifrenog zaostatka.

Alba je odbila nalet Partizana, pa je na kraju treće četvrtine vodila sa 77:61.

U četvrtoj četvrtini crno-beli su još jednom uspeli da se na kratko vrate u meč, ali su ponovo propustili nekoliko šansi da se ozbiljnije primaknu. Alba je i dalje pogađala trojke i veoma često hvatala lopte u napadu, pa je Obradovićev tim na kraju doživeo ubedljiv poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Dante Egzum sa 22 poena, Danilo Anđušić je imao 14, a Kevin Panter i Zek Ledej po 13 koševa.

Ekipu Albe je do ubedljive pobede predvodio Tamir Blat sa 16 koševa, Luk Sikma je imao 15 poena, Gabrijele Proćida 12, a Luis Olinde 11.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ALBA - PARTIZAN 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23)

IV ČETVRTINA

Pobeda Albe rezultatom 100:84.

10. minut - Alba stiže i do 100. poena.

9. minut - Sikma pogađa oba slobodna. Egzum uzvraća istom merom. Sikma iz drugog puta ugurava loptu u koš. 13 oanzivnih skokova Albe. Nova greška Partizana. Sikma pogađa jedan penal, ali Alba ponovo skače u napadu. Kucanje Ledeja. Alba ne staje, sipa sa svih strana, a Partizan ne može da uhvati defanzivni skok. 97:80

5. minut - Treća trojka Blata. Ledej u svom stilu za dva. Sada trojka i Timana. Panter oba puta precizan sa linije penala. Nova trojka Blata, tajm-aut Obradović. Očajni Papapetru. 90:74.

3. minut - Još jedna dobra odbrana crno-belih. Alej-up Egzuma za Lesora. Kumanđe uzvraća istom merom na drugoj strani. Trojka Kevina Pantera. Odbranio se Partizan. Panter ne pogađa trojku za smanjenje prednosti rivala na jednocifrenu razliku. Sima oba bacanja pogodio. Sjajno kucanje Egzuma i faul Kumanđea, Australijanac potom pogađa i dodatni penal. 83:72.

1. minut - Krenuo je i poslednji period u Berlinu. Dobro se odbranio Partizan, Papapetru ide na liniju slobodnih bacanja. Grk stiže do prvog poena. 77:62.

III ČETVRTINA

10. minut - Novi promašaj Nanelija. Anđušić ima dva slobodna bacanja, nijedno ne ubacuje. Kraj treće četvrtine, 77:61 za Albu.

9. minut - Ne koristi Partizan svoje šanse. Neverovatni Proćida pogađa novu trojku. Vraća Naneli na drugoj strani. Novi poeni Nanelija. Lo polovičan sa linije penala. Nije pogodio Janis Papapetru. Trojka Zusmana, 77:61.

7. minut - Težak šut i promašaj Anđušića. Lo kažnjava na drugoj strani. Naneli je ostao sam i promašio za tri. Nova trojka Loa, tajm-aut Obradović. Kucanje Lesora. 70:56.

5. minut - Egzum pogađa, sjajan pogodak. Nesportski faul Anđušića, Timan pogađa samo jedan penal. Odbranio se nekako Partizan. Panter ne pogađa trojku. 65:54.

3. minut - Tri slobodna za Pantera, pogodio je sva tri. Ledej kuca u kontri. Nova dobra odbrana Partizana. Ledej nije uspeo da pogodi i dodtano smanje prednost rivala. Kakvo kucanje Egzuma, tajm-aut Izrael Gonzalez. 64:52.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme u glavnom gradu Nemačke. Lagani poeni Anđušića, ima 14 poena. Nova trojka Albe posle skoka u napadu. 64:45.

II ČETVRTINA

10. minut - Blat se lako oslobodio Pantera i pogodio. Zicer promašuje Ledej. Poluvreme, očajni Partizan posle 20 minuta gubi 61:43.

9. minut - Anđušić će imati dva penala i pogodiće oba. Sikma lako stiže do novih poena. Lesor prikucava Egzumov promašaj. Dobra kombinacija Egzuma i Ledeja. Duga trojka Olindea. Novi poeni Egzuma. Dvojka Šnajdera. Ledej fauliran, 2/2 sa linije penala. 59:43.

7. minut - Treći loš napad Albe u nizu. Sjajni Anđušić pogađa novu trojku, tajm-aut Alba. Kumanđe posle dva skoka u napadu pogađa i prekida seriju crno-belih. Lesor zakucava. Smit na jednoj, Panter na drugoj. Lo lako do kraja. 52:33

5. minut - Peta izgubljena lopta Partizana. Očajni Partizan, novo kucanje Proćide. Loš napad i još jedan koš Proćide. Tajm-aut Obradović. Nova greška sramnog Partizana, Egzum gubi loptu. Konačno je Partizan uspeo da se odbrani. Trojka Anđušića. Još jedna greška Albe. Pogodak uz faul Kevina Pantera, pogodio je i dodatni penal. 46:26.

3. minut - Skok ne funkcioniše, Proćida zakucava, +20 za Albu. Anđušić prekida još jednu seriju Albe. Novi ofanzivni skok Albe, dva bacanja za Kumanđea, oba pogađa. 42:20.

1. minut - Počeo je drugi period. Sad ni Egzum ne pogađa. Šesta trojka Albe, raste prednost Nemaca. 36:18.

I ČETVRTINA

10. minut - Očajan napad Partizana. Laki poeni Timana preko Nanelija. Faul u napadu Egzuma, druga lična, koliko ima i Timan. Neverovatno, Naneli faulira Šnajdera pri šutu za tri poena, po isteku četvrtine. Šnajder pogađa sva tri. Kraj očajne prve četvrtine Partizana, 33:18 za domaćina.

9. minut - Loše je zagradio Lesor, poeni posle skoka u napadu za Albu, tajm-aut Obradović. Anđušić prekida seriju domaćina. Prvi poeni Zusmana. Lesor dobija blokadu, a potom je napravio drugi faul. Ubrzo i treći faul Lesora, Timan pogađa oba penala. 28:18.

7. minut - Poeni uz faul Olindea, TV tajm-aut. Olinde je pogodio i dodatni penal. Nekoliko loših napada na obe strane. Seriju promašaja prekida Blat trojkom. 22:16.

5. minut - Druga trojka Sikme, ali potom četiri brza poena Partizana, devet poena Egzuma na početku. Loš pokušaj Koprivice, pa poeni Smita u kontra napadu. Egzum stiže do 11. poena. Trojka i Smita, istom merom uzvraća Trifunović. 16:16.

3. minut - Trojka Sikme, pa poeni Egzuma. Dobra odbrana, pa trojka Egzuma. Dva promašaja crno-belih u nizu. 8:7

1. minut - Krenuo je meč u Berlinu. Kumanđe ubacuje prve poene na utakmici. Panter neprecizan. Prva trojka Albe na duelu. Koprivica postiže prve poene za Partizan u EL posle osam godina. 5:2.

UVOD

19:45 -

19:30 - Partizan se posle osam godina vraća u Evroligu, a OVDE možete pročitati kako je izgledao poslednji sastav crno-belih koji je nastupao u elitnom takmičenju.