HRABRA ZVEZDA NAMUČILA EFES! Crveno-beli odlični na startu Evrolige, šampion Evrope se dobro oznojio!

07.10.2022

16:27

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Crvenu zvezde na svom terenu sa 72:59 (17:14, 18:17, 21:16, 16:9) na startu regularnog dela Evrolige.

Džejlen Adams

Bez Nemanje Nedovića, Ognjena Dobrića i Miroslava Raduljice, Crvena zvezde je skupo prodala kožu ove večeri protiv aktuelnog dvostrukog šampiona ekipe Anadolu Efesa na startu Evrolige.

Zvezda je tri četvrtine bila egal sa Efeseom, a često i u vođstvu, međutim, tim Ergina Atamana je u finišu duela na krilima Embajea i Vase Micića slomila otpor crveno-belih.

Dobro izdanje srpskog i regionalnog šampiona, sa debitantom u Evroligi ove sezone, trenerom Vladom Jovanovićem. Naredni meč u eliti, Zvezda 13. oktobra na svom terenu protiv Panatinaikosa.

Luka Mitrović se istakao sa tri poena, četiri skoka i pet asistencija, dok ej Ivanović imao devet poena i pet asistencija. Adams je šutirao 2/10 i imao devet poena, dok je osam ubacio Hasan Martin, uz četiri uhvaćene lopte.

Na drugoj strani najbolji je bio Vil Klajburn sa 19 poena. Vasilije Micić je imao 16 uz šest asistencija, a deset je ubacio Rodrig Buboa.

Anadolu Efes - Crvena zvezda
72:59 (17:14, 18:17, 21:16, 16:9)

KRAJ MEČA!

Četvrta četvrtina:

Poslednji minut: Poeni Plajsa za plus 15, meč je rešen u korist aktuelnog dvostrukog šampiona Evrope.

Sam finiš duela u Turskoj, Efes vodi sa 70:57 i blizu je pobede! Samo sedam poena Zvezda u poslednjoj deonici na minut do kraja.

Tri minuta do kraja utamice, Efes na plus 12 - 67:55.

Šest minuta do kraja, Lazić je dobio tehničku i završio je meč - 64:52 vodi Efes.

Brajant sa penala vodi Efes na plus 9, ima li Zvezda odgovor u finišu - 61:52!

Drugi minut poslednje deonice, Zvezda je stala u napadu, ali je igra u odbrani dalje na visokom nivou.

Micić trojkom vodi Efes na 59:52!

Treća četvrtina:

Poslednji minut: Poeni Mbaje sa penala za 56:49... Na drugoj strani Ivanović siguran sa linije penala - 56:50 što je i konačan ishod treće deonice.

Kuca Embaje za 55:48!

Lazarević za tri na dva minuta do kraja - 53:48!

Adams siguran sa penala, 51:45 - finiš trećeg perioda igre!

Sredina treće deonice, Efes se probudio... Trojka Buboe za 47:41!

Efes poenima Micića ide na plus 5 - 44:39!

Treći minut treće deonice i nova trojka Klajburna, 41:39! Kratak prekid u Istanbul, pao je deo plafona!

Efes ponovo vodi, sjajan pas Micića, ali Bentil vraća za tri - 39:38 za Zvezdu!

Poeni Bentila sa penala i Zvezda vodi 36:35!

Druga četvrtina:

Poslednji minut: Prvih 20 minuta u Istanbulu igralo se u ritmu koš za koš. Pametna igra Zvezde, Efes ima samo pola koša prednosti 35:34!

Novi poeni Micića, plus dva ima Efes - 33:31!

Dva minuta do poluvremena, Efes vodi, ali Bentil vraća prednost Zvezdi - 29:28!

Vasa Micić sa 9 metara cepa trojku - 25:24 vodi Zvezda.

Sredina drugog kvartala, Ivanović pogađa nakon prodora - 23:21 vodi Zvezda.

Treći minut druge deonice, Zvezda odlična, ima plus dva 21:19!

Serija Zvezde 5:0 - 19:17 za crveno-bele!

Lazarević za tri, nerešeno je 17:17!

Prva četvrtina:

Poslednji minut: Bentil u padu za 14:12, ali Embaje pogađa za tri i Efes vodi 15:14! Efes ima plus tri na kraju prve deonice - 17:14!

Buboa za tri - 12:12!

Poeni Martina za 12:9, dva minuta do kraja prvog kvartala.

Bentil pogađa dva penala od tri, 10:7 vodi Zvezda!

Četiri minuta do kraja prvih dest minuta,Klajburn za tri - 8:7 vodi Zvezda!

Iskusni Vil Klajburn pogađa za dva, ali Lazić vraća za tri - 8:4

Žižić razbija maler i na nešto više od pet minuta do kraja prve četvrtine smanjuje na 5:2!

Četiri minuta igre, a Efes i dalje nije postigao koš!

Drugi minut igre u prvoj deonici, trojka Adamsa - 5:0, Efes i dalje bez poena!

Zvezda dolazi do početne prednosti, polaganje Adamsa za 2:0!