ZVEZDA 007! Crveno-beli savladali FMP Meridian, odbranili titulu šampiona Srbije i prestigli Partizan!

19.06.2022

17:30

Košarkaši Crvene zvezde gostuju večeras od 20 časova ekipi FMP Meridiana u Železinku u drugom meču finalne serije KLS-a.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u finalu KLS-a ekipu FMP Meridiana sa i tako po sedmi put uzastopno osvojili trofej nacionalnog šampiona!

Zvezda je tako osvojila triplu krunu ove sezone (ABA liga, KLS, Kup Srbije) čime su potvrdili fantastičnu godinu na čelu sa Dejanom Radonjićem.

Zvezda je tako došla do 22. titule nacionalnog prvaka, čime je postala rekorder.

Ognjen Kuzmić

Meč u Železinku protekao je u dosta nervoznom ritmu, a ključni faktor u pobedi Zvezde bio je Nikola Ivanović. Domaćin je sa druge strane pokušavao da borbenošću napadne povredama osakaćenu Crvenu zvezdu, međutim, iskustvo izabranika Dejana Radonjića rešilo je ovaj susret!

Ovo je ukupno sedma vezana titula u domaćem šampionatu Crvene zvezde uz onu jednu godinu kada se prvenstvo prekinulo usled pandemije korovirusa.

Treba napomenuti da je ovo 31. vezana pobeda Crvene zvezde nad FMP Meridianom!

FMP Meridian - Crvena zvezda

59:71 (9:15, 22:19, 14:25, 14:12)

KRAJ MEČA!

Četvrta četvrtina!

Dva minuta do kraja Zvezda vodi 70:57!

Nerandžić pogađa za tri i smanjuje na 66:55!

Sredina poslednje deonice - trojka Markovića za 66:52!

Ludnica na tribinama, Delije dodaju gas, a Zvezda korača ka trofeju. Šest minuta do kraja meča - 63:51!

Zvezda sigurnim korakom grabi ka novoj tituli! Radonjić smanjuje na minus deset - 61:51!

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine, Zvezda na plus 14 - 59:45!

Finiš treće deonice! Dva minuta do kraja i plus 10 za Zvezdu - 51:41!

Raste prednost Zvezde, 48:39!

Sredina drugog dela meča, nova trojka Markovića - Zvezda vodi 43:38!

Trojka Ivanovića! 40:35 - tri minuta igre u drugom delu meča!

Kucanje Nerandžića za minus dva - 37:35!

Kuzmić postiže dva poena uz dodatno bacanje - 37:31!

Druga četvrtina:

Kraj prvog dela meča, Zvezda ima plus tri 34:31 i očekuje nas uzbudljiv nastavak susreta!

Plus pet za Zvezdu - 31:26! Kalinić dva plus jedan...

Tri minuta do kraja prvog dela! Tehnička za Lazića i trojka Radonjića za domaći tabor - 28:26 za Zvezdu!

Plus 11 za Crvenu zvezdu - 28:17 ulatimo u finiš prvog dela!

Sredina druge četvrtine, Kalinić postiže trojku za 24:14!

Treći minut druge deonice - Zvezda na plus devet - 21:12!

Vraća Ivanović za tri - 18:12!

Dva plus jedan za domaćina na startu druge deonice - 15:12 za Zvezdu.

Prva četvrtina:

Kraj prve deonice, mali broj poena u Železniku. Zvezda protiv FMP Meridiana vodi sa 15:9!

Festival promašaja u Železniku, Zvezda na tri minuta do odmora vodi sa 9:5!

Sredina prve deonice, Zvezda vodi 8:4!

Tvrd početak meča, svega četiri poena za tri minuta - domaćin sa penal potiže prve poene!

Dobar početak Zvezde - 4:0, četiri poena Kuzmića!