Orlići JEDVA iščupali bod: Srbija se PROVUKLA na startu EP!

19.06.2022

17:30

Spasili smo se na samom kraju.

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa Izraelom 2:2 u 1. kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Slovačkoj.

Srbija je povela već u 8. minutu. Motika je asistirao, a napadač Milana Marko Lazetić smestio loptu u mrežu rivala.

Ipak, samo devet minuta kasnije Izraelci stižu do 1:1, strelac je bio Gluk. Do kraja poluvremena naš protivnik je bio bolji tim i propustio je dve prilike, dok su Orlići pripretili samo preko Mihajla Ilića.

U nastavku nije bilo toliko uzbuđenja kao u prvom poluvremenu. Srbija je u 61. minutu tražila penal, ali glavni sudija nije smatrao da je bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Posle jednog odbitka u 74. minutu, Izrael je stigao do preokreta i to preko Ahmed Said Ibrahima.

Motika je nekoliko minuta kasnije propustio veliku priliku, kada mu je izraelski golman fantastično zaustavio udarac iz šesnaesterca.

Do kraja meča videli smo po nekoliko odličnih šansi na obe strane, i činilo se da će Izrael stići do tri boda. Na našu sreću, to se nije dogodilo.

Knežević je pogodio prečku, a Leković je odbitak glavom sproveo u mrežu, pa smo u 93. minutu stigli do remija i boda.

U narednom kolu naši momci će igrati protiv Engleske u sredu od 20.00, a tri dana nakon toga će u istom terminu igrati protiv Austrije.