GOTOV JE I 14. DAN MUNDIJALA U KATARU: Holandija i Argentina prvi četvrtfinalni par na SP!

03.12.2022

08:31

Dobrodošli na lajv blog "Republike" posvećen Svetskom prvenstvu u Kataru.

Fudbalska reprezentacija Srbije pokunjeno se vratila kući sa Mundijala u Kataru nakon poraza u petak veče od selekcije Švajcarske sa 3:2.

Kao po navici naša selekcija je nastavila sa tradicijom ispadanja u grupi, nakon 1998. godine kada smo jedini put od raspada SFRJ uspeli da obezbedimo plasman u drugu fazu šampionata sveta.

Fudbalska reprezentacija Srbije

Danas nas očekuju i prvi mečevi osmine finala u Kataru! Holandija i SAD igraju od 16 časova, dok će od 20 na teren fudbaleri Argentine i Australije.

MUNDIJAL U KATARU - 14. DAN!

Tok meča: Argentina - Australija 2:1 (1:0)

Svašta smo videli u nadoknadi vremena, nekoliko promašaja Argentine, a onda i fantadtičnu odbranu Martineza u poslednjim sekundama utakmice, kojom je doneo pobedu i četvrtfinale svom timu.

89. minut - Veliki promašaj Lautara Martineza posle dodavanja Lea Mesija.

81. minut - Stopostotna šansa za Behiča, Argentina se spasila.

77. minut - GOOOOOL - Australija smanjuje na 2:1. Gudvin je šutirao, a lopta se od jednog fudbalera Argentine odbila u gol Martineza.

57. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 2:0. Julijan Alvarez koiristi veliku grešku Metjua Rajana.

46. minut - Krenulo drugo poluvreme.

Poluvreme, Argentina zasluženo vodi sa 1:0. Australijanci previše defanzivni.

35. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 1:0. Ni iz čega Gaučosi dolaze do gola, lep i precizan udarac Lea Mesija i njegov prvi pogodak u nok-aut fazi Svetskih prvenstava.

29. minut - Opasan pokušaj Australijanaca posle kornera, ali se odbranila Argentina.

19. minut - Argentina napada, Kenguri se dobro brane.

4. minut - Argentina oštećena za penal, igrao je rukom fudbaler AUstralije u svom kaznenom prostoru, ali su arbitri ostali nemi.

1. minut - Krenuo je drugi meč osmine finala.

19:10 - Argentinci prave ludu atmosferu u metrou koji vodi na stadion Ahmad bin Ali:

18:51 - Poznati su sastavi za duel između Argentine i Australije:

Holandija - SAD 3:1 (2:0)

Kraj meča! Holandija je sa 3:1 srušila selekciju SAD-a i izborila mesto u najboljih osam na Mundijalu.

81. minut - GOOOOL! Holandija vodi 3:1, Dumfris je pogodio! "Oranje" pred četvrtfinalom.

76. minut - GOOOOL! Rajt je strelac, Amerika je smanjila na 2:1. Centrirao je Pulišić, a Rajt slučano zakačio loptu, koja je sve prešla i na kraju završila u mreži.

Poluvreme! Holandija ima dva gola prednosti, streci su bili Depaj i Blind.

45. minut - GOOOOL! Holandija vodi sa 2:0, ovoga puta je gol postigao Dejli Blind, a drugu asistenciju upisuje Dumfris. Holandija je na korak od četvrtfinala.

10. minut - GOOOOL! Holandija vodi sa 1:0, strelac je Memfis Depaj! Sjajna akcija, Dumfris je ubacio loptu sa desne strane, a Depaj sjajnim udarcem matirao Tarnera.

16:00 - Počeo je prvi meč osmine finala na ovogodišnjem Mundijalu.

15:10 - Poznati su sastavi za meč Holandija - SAD

Holandija: Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Jong, De Ron, Blind - Klasen, Gakpo, Depaj

SAD. Tarner - Dest, Zimerman, Rim, Robinson - Musa, Adams, Mekeni - Fereira, Pulišić, Vea

15:00 - Veliki problemi za Brazil, pošto nećemo do kraja Mundijala gledati strašnog napadača. Takođe, "Selesao" je doživeo još jedan udarac, pa će biti značajno oslabljeni u meču sa Južnom Korejom.

14:00 - Sramne provokacije iz Hrvatske tokom meča Srbije i Švajcarske.

13:45 - Totalni krah selekcije u Kataru, petorica se vraćaju odvojeno od ekipe.

13:00 - Švajcarci pred KAZNOM!

12:05 - Dragan Stojković Piksi nije želeo da govori o raspadu Srbije u Kataru.

10:01 - FIFA se obrukala i uručila provokatoru Granitu Džaki nagradu!

09:33 - Albanski provokatori okupirali Fejsbuk stranicu FSS!

08:31 - Tuča albanskih provokatora i navijača Srbije u Dohi.

08:30 - Oglasio se bestidnik Granit Džaka nakon provokacije na meču sa Srbijom! Oto Ado više nije selektor Gane.