DERBI DAN POSLE: Da li su Partizan ili Crvena zvezda oštećeni? (ANKETA)

10.03.2024

11:12

Mnogo tenzija, ali sve u svemu odličan fudbal.

Odigran je 172. "večiti derbi", rezultat je bio 2:2 (1:1), a ova utakmica je pružila apsolutno sve što fudbal ima da ponudi.

Zvezda je napadala, napravila je opsadu gola Aleksandra Jovanovića, promašivali su stopostotne šanse, dok su se crno-beli branili i čekali greške rivala koje su obilato koristili.

Atmosfera na stadionu bila je fantastična, Marakana je bila puna, ali se nakon meča umesto o fantastičnom fudbalu opet nažalost pričalo i o suđenju.

Priliku da deli pravdu dobio je debitant Pavle Ilić, a i jedni i drugi su nezadovoljni nekim njegovim odlukama.

Jedna od glavnih zamerki na arbitriranje Pavla Ilića je to da pri rezultatu 2:2 trebao da pokaže crveni karton reprezentativcu Južne Koreje i igraču Zvezde In Beom Hvangu.

Ilić jedan crveni karton na meču jeste pokazao, a zaradio ga je Ksander Severina.

Naime krlini napadač crno-belih ušao je u igru u 64. minutu umesto Bibrasa Natha, a samo pet minuta kasnije dobio je žuti karton.

Već u 74. minutu, Severina je ponovio požuteo i za njega je meč bio završen.

Njemu je sudija Pavle Ilić pokazao drugu javnu opomenu zbog toga što je, prilikom građenja prostora, rukom udario Šerifa Endiajea koji mu je prišao s leđa.

Da li je Severina zaslužio isključenje, i da li je Ilić trebalo crveni karton da pokaže i Hvangu?