SRBI PET PUTA VADILI LOPTU IZ MREŽE: Dibala dao TRI gola Milinković-Saviću!

26.02.2024

21:38

Fantastičan meč u Seriji A!

Fudbaleri Rome savladali su Torino rezultatom 3:2(1:1) u okviru 26 kola Serije A.

Bio je ovo pravi duel čuvara mreže fudbalske reprezentacije Srbije Vanje Milinković-Savića na jednoj i Mileta Svilara na drugoj strani, a iako su kombinovano čak pet puta vadili loptu iz mreže, odradili su solidan posao.

Romu je do trijumfa vodio fantastični Paolo Dibala koji je postigao het-trik i podsetio da je jedan od najtalentovanijih fudbalera na planeti kada mu se igra fudbal.

Dibala je pogađao gol Vanje Milinković-Savića u 42. minutu iz penala, u 57. minutu i u 69. minutu.

Drugi pogodak argentinskog mađioničara bio je prava majstorija. Raspalio je loptu sa 25 metara i probušio mrežu "jedinice" Srbije.

Što se Mileta Svilara na golu domaćina tiče, on je kapitulirao pred Duvanom Zapatom u 44. minutu, dok je Hausen zatresao sopstvenu mrežu u 89. minutu susreta.

Još jedan reprezentativac Srbije Ivan Ilić dobio je priliku u 81. minutu meča, ali nije bitnije uticao na rezultat.

Pojačanje Torina iz Crvene zvezde Uroš Kabić presedeo je čitav meč na klupi.

Roma se nalazi na šestoj poziciji Serije A, dok je Torino deseti.