MILAN NEMOĆAN BEZ JOVIĆA: "Rosoneri" prosuli bodove na San Siru!

25.02.2024

22:45

Srbin falio domaćem timu u derbiju kola.

Rafael Leao

Fudbaleri Milana nisu uspeli da na svom terenu pobede Atalantu u meču 26. kola Serije A, pošto je duel na San Siru završen rezultatom 1:1.

"Rosoneri" su "boginju provincije" dočekali bez Luke Jovića, koji je u prošlom kolu dobio direktan crveni karton, pa trener domaćeg tima Stefano Pioli nije mogao da računa na njega.

Međutim, početak utakmice nije slutio da će Milan prosuti bodove u ovom meču, jer je Rafael Leao mrežu gostiju načeo već u trećem minutu.

Ipak, gosti su do gola vrednog boda stigli u 42. minutu, kada je Teun Kopmajners realizovao penal.

Sa druge strane, nešto ranije je Inter nastavio dominaciju u Kalču, pošto je rezultatom 4:0 pobedio Leće u gostima.

Dva pogotka u trijmfu "nerazura" postigao je Lautaro Martinez, dok su po jednom mrežu domaćina tresli Davide Fratezi i Stefan de Fraj.

Poput Milana, priliku da osvoji tri boda u 26. kolu propustio je i aktuelni šampion Italije Napoli.

Viktor Osimen je u 66. minutu postigao vodeći gol za Napoli na gostovanju Kaljariju, ali je pretposlednji tim na tabeli Kalča u šestom minutu nadoknade izborio remi, pošto je tada konačnih 1:1 postavio Zito Luvumbo.