"VUČICA" PUSTILA ZUBE OD ODLASKA MURINJA! Roma VEZALA četvrtu TROJKU u nizu! Pregažen Kaljari! (VIDEO)

05.02.2024

22:50

Fudbaleri Rome savladali su Kaljari rezultatom 4:0 (2:0) u 23. kolu Serije A.

Otkako su uručili otkaz Portugalcu Žozeu Murinju, igrači "vučice" su "pustili zube" i sa lakoćom "dave" svoje rivale.

Bio je to četvrti uzastopni trijumf za klub iz Rima, a ukupno treći u Seriji A, pošto su na "Olimpiku" deklasirali ekipu Kaljarija i vratili se na petu poziciju u prvenstvu.

Sudeći po rezultatima, Murinjo je bio glavna "kočnica" u uspesima Rome, pošto su od njegovog odlaska jednostavno procvetali pod dirigentskom palicom Danijelea De Rosija. Najpre je "vučica" pobedila Veronu, potom ekipu Al Šabab u prijateljskom meču, a u prethodnom kolu je morala da im čestita i Salernitana.

Već u drugom minutu je gol postigao Lorenco Pelegrini za 1:0, dok je Dibala na asistenciju strelca prvog pogotka duplirao prednost već u 23. minutu, čime se i naslutilo šta će se desiti u ovom meču.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom zamahu, Dibala je iskoristio penal u 51. minutu, povisio je na 3:0, dok je Hujsen golom u 59. minutu postavio konačnih 4:0.

Na tabeli Serije A, Roma zauzima peto mesto sa 38 bodova, samo jednim manje od četvrtoplasirane Atalante iz Bergama.

Kaljari je ostao na 18. mestu sa isto toliko bodova, a ova pozicija na kraju prvenstva vodi u Seriju B.