MURINJOV NASLEDNIK DEBITOVAO POBEDOM! Roma rutinski savladala Veronu!

20.01.2024

20:30

Rimljani upisali novi trijumf u Seriji A.

Legendarni fudbaler Rome Danijele de Rosi ostvario je pobedu na debiju kao trener "vučice" pošto je njegov tim u Rimu savladao Veronu rezultatom 2:1 u 21. kolu Serije A.

De Rosi je nedavno zamenio Žozea Murinja pošto je slavni Portugalac dobio otkaz, posle serije loših rezultata Rimljana.

Domaćini su vrlo rano došli do prednosti, koja se pokazala nedostižnom za goste iz grada "Romea i Julije".

Danijele de Rosi

Vođstvo Romi doneo je Romelu Lukaku u 19. minutu, da bi šest minuta kasnije kapiten Rimljana Lorenco Pelegrini udvostručio prednost. Kod oba gola asistent je bio najbolji igrač utakmice, krilni napadač domaćih Stefan El Šaravi.

Gosti su stigli do počasnog gola u 76. minutu, kada je mrežu Rome zatresao Majkl Folorunšo i tako ublažio poraz Verone, koja se nalazi u zoni ispadanja.

Posle ovog meča, Roma je na sedmom mestu, dok je Verona na 18. poziciji tabele italijanskog prvenstva.