KAKAV PREOKRET SITIJA! Edi Hau I dalje MORA da uči! Gvardiola je IPAK ŠAMPION! ZVEZDIN "DŽELAT" PONOVO PRESUDIO!

13.01.2024

20:43

Fudbaleri Njukasla ostali su poraženi i pored vođstva.

Teško da iko sme da otpiše fudbalere Mančester sitija bilo kad, a oni su još jednom pokazali da se pitaju ko je glavni u Engleskoj.

Na domaćem terenu uspeli su da savladaju Njukasl rezultatom 3:2, iako su gubili do 74. minuta, čak do 90. je rezultat bio nerešen.

Kevin de Brujne i Pep Gvardiola

"Građani" su poveli preko Bernarda Silve u 26. minutu, ali su Edi Hau i družina imali brz odgovor.

Prvo su izjednačili preko visokog Aleksandera Isaka, da bi poveli golom mlade nade engleskog fudbala, Entonija Gordona pred kraj prvog dela igre.

Tada je delovalo da bi Njukasl mogao da odnese zlata vredan skalp sa gostovanja, ali tako nije mislio Pep Gvardiola.

Upravo su dve izmene koje je napravio u drugom poluvremenu napravile razliku i odvele Siti do preokreta.

Prvo je ušao najbolji igrač lige, Kevin de Brujne i za samo pet minuta na asistenciju Rodrija uspeo da savlada iskusnog Martina Dubravku.

Sve je vuklo nerešenom rezultatu, a onda je u igru u 82. minutu ušao Zvezdin "dželat" Oskar Bob.

Znao je kako da iskoristi genijalnosti Kevina de Brujnea i smesti loptu u gol "crnih svraka" za konačnih 3:2 u 91. minutu igre.

U drugom današnjem meču najjače fudbalske lige na svetu, Čelsi je savladao Fulam sa 1:0, a naš Đorđe Petrović je još jednom pokazao da planira ostati na golu i po povratku Roberta Sančeza od povrede.