KAKAV POČETAK GODINE! "Vatromet" golova na Enfildu! Salah PROMAŠIO penal, pa PRIZEMLJIO "svrake"!

01.01.2024

23:05

Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl rezultatom 4:2 (0:0) u 20. kolu Premijer lige.

Spektakularan duel doneo je prvi meč u Novoj godini na terenima Premijer lige! Ni najveći optimisti nisu mogli da predvide šest golova u duelu Liverpula i Njukasla, posle razočaravajućih 0:0 na poluvremenu.

U nastavku su "redsi" dodali gas, ali je istini za volju moglo da ih bude i do odlaska na odmor. Što nije, najveći krivac je Mo Salah, koji je na kraju izrastao u junaka pobede tima Jirgena Klopa.

Egipćanin je promašio penal u 22. minutu, kada je Dubravka pročitao njegovu nameru i sjajnom odbranom sačuvao mrežu. Samo četiri minuta pre toga, VAR je poništio gol Luisu Dijazu, pošto se Kolumbijac nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Video tehnologija nije bila ni na strani "svraka", prilikom postizanja pogotka Barna, kojeg je snimak "uhvatio" u ofsajdu pošto je poslao loptu iza Alisonovih leđa.

A, onda, u nastavku "vatromet" golova! Samo u uvodnih sedam minuta mreža se dva puta tresla, po jednom na obe strane. Najpre je Salah u 49. minutu na dodavanje Nunjeza rutinski doveo "redse" u vođstvo - 1:0, da bi već u 54. Isak na asistenciju Gordona vratio egal u meč - 1:1.

Gordon u prodoru pored Soboslaja i Aleksander-Arnolda

Do nove prednosti, Liverpul je došao u 74. minutu preko Džonsa, pošto ga je prethodno uposlio Žota, dok je četiri minuta kasnije Salah uposlio Kodija Gakpoa, kome nije bilo teško da "poentira" za ubedljivih 3:1.

Nadu Njukaslu vratio je Botman u 81. minutu, samo 180 sekundi posle gola Holanđanina, smanjivši na 3:2.

Ipak, u samom finišu dosuđen je drugi penal na utakmici za "redse", koji ovog puta nije propustio da realizuje Mohamed Salah i stavi tačku na pobedu njegovog tima.

Liverpul je sada izbio na lidersku poziciju sa 45 bodova, tri više od drugoplasirane Aston Vile, dok je Njukasl ostao na devetom mestu s 29 poena.