NE POMAŽE NI SJAJNI PETROVIĆ: Srbin nije uspeo da spasi Čelsi novog poraza!

24.12.2023

16:11

"Plavci" su izgubili četvrti put zaredom na gostovanjima.

Đorđe Petrović

Fudbaleri Čelsija doživeli su novi poraz u Premijer ligi ove sezone, pošto su u gostima izgubili od Vulverhemptona rezultatom 2:1.

Bio je to četvrti uzastopni poraz "plavaca" na strani, pošto prethodno nisu uspevali da dođu ni do boda protiv Njukasla, Mančester junajteda i Evertona.

Na golu gostiju iz Londona stajao je reprezentativac Srbije Đorđe Petrović, ali ni njegova odlična partija nije pomogla Čelsiju da izbori makar remi. Srpski čuvar mreže je uspeo da zabeleži četiri dobre odbrane, kojima je na kraju samo spasao ubedljivijeg poraza svoj tim.

Đorđe Petrović nakon primljenog gola

Vodeći gol za domaći tim postigao je Mario Lemina u 51. minutu, posle asistencije Pabla Sarabije.

Prednost Vulverhemptona je duplirao Met Doerti u trećem minutu sudijske nadoknade, kada su svi na stadionu pomislili da drame neće biti.

Ipak, nadu "plavcima" vratio je Kristofer Nkunku, koji je glavom zatresao mrežu Vulvsa nakon centaršuta Rahima Sterlinga. Bilo je to u šestom minutu sudijske nadoknade.

Međutim, to je bilo sve što su gosti sa Stamford bridža uspeli da naprave na ovoj utakmici.

Posle meča na Molinjou, Vulverhempton i Čelsi su na koti od 22 boda i nalaze se na sredini tabele. "Plavci" su na desetom mestu, ispred današnjeg rivala, samo zbog bolje gol-razlike.

U narednom kolu će ekipa Čelsija gostovati Lutonu, dok Vulverhempton dočekuje Everton.