PREMIJER LIGA: Petrović SPASAO Čelsi; Everton je pošteno NAMUČIO Siti; Vulvsi DEMOLIRALI Brentford!

23:19

Završeni su današnji mečevi Premijer lige.

Đorđe Petrović

Iza nas su tri meča 19. runde engleske Premijer lige, i malo je reći da je bilo napeto. Sutra će na programu biti dva duela, nakon kojih ostaju samo mečevi 20. kola uoči Nove godine.

Fudbaleri Čelsija, na čijem golu brani Đorđe Petrović, uspeli su da na svom stadionu savladaju znažni otpor Kristal Palasa i sačuvaju tri boda rezultatom 2:1. Ponovo su "plavci" imali problema sa realizacijom, a prednjačio je Nikolas Džekson. Senegalac je promašio stopostotnu šansu u drugom poluvremenu, a posle postigao nevažeći gol iz ofsajda.

Naš mladi golman je ponovo bio dobar za tim iz Londona. Iako nije imao preterano posla, sredinom drugog dela igre, pri rezultatu 1:1, uspeo je da odbrani fantastičan šut sa boka, i tako sačuva pozitivan rezultat za svoj tim.

Golove za Čelsi su postigli Mikail Mudrik, i Noni Madueke sa bele tačke. Za goste, pogodak je uspeo da postigne veoma dobri Mišel Olise.

Mančester siti je morao pošteno da se namuči na gostovanju u Liverpulu, kako bi razbio otpor Evertona. Na kraju, utakmica se završila rezultatom 1:3. Puleni Pepa Gvardiole evidentno ne igraju kako umeju od kada Erling Haland nije u stanju da nastupa.

Fil Foden slavi gol protiv Evertona

U prvom poluvremenu su izabranici Šona Dajša uspeli i da povedu, i odu na odmor sa minimalnom prednošću. Ipak, već početkom drugog dela, Fil Foden je razbio otpor domaćih, da bi na 2:1 povisio Hulijan Alvarez sa "bele tačke".

Konačnih 3:1 postavio je u finišu meča Bernardo Silva. Siti sada ima 37 bodova, pet manje od vodećeg Liverpula.

Siti je za 11 minuta slomio otpor Evertona

Fudbaleri Vulervheptona prilično lako su uspeli da savladaju Brentford u gostima rezultatom 4:1. Izabranici Tomasa Franka delovali su potpuno nemoćno, te su već na poluvremenu gubili 3:1. Drugi deo igre bio je samo odrađivanje posla za jedno od najprijatnijih iznenađenja Premijer lige. Podsetimo, Vulfsi prolaze kroz ozbiljne finansijske poteškoće, a prelazni rok su odradili veoma jeftino, tako da 11. pozicija trenutno deluje i više nego zadovoljavajuće.