PAZI, PAZI, DEKIJEV FERENCVAROŠ GAZI: Aleksandar Pešić strelac!

22.10.2023

22:19

Savladan je u gostima DVTK rezultatom 2:1 u okviru 10. kola mađarskog prvenstva.

Dejan Stanković

Fudbaleri Ferencvaroša koje sa klupe predvodi srpski stručnjak Dejan Stanković savladali su u gostima DVTK rezultatom 2:1 u okviru 10. kola mađarskog prvenstva.

Strelac na pomenutom meču bio je doskorašnji napadač Crvene zvezde, Aleksandar Pešić, kojem je to bio drugi pogodak u tamošnjem šampionatu, dok je još dva gola postigao u Ligi konfenecija.

Pešić

Aktuelnog prvaka Mađarske u vođstvo je doveo Botka u 14. minutu, da bi na 2:0 povisio srpski internacionalac Pešić u 61. minutu. Ipak, domaći tim se nije predavao i preko Požega u 69. minutu stigao je do počasnog pogotka, ali u nastavku nije uspeo da izbegne poraz.

Što se plasmana na tabeli tiče, Ferencvaroš je prvoplasirani na tabeli sa 22 boda, uz napomenu da ima utakmicu manje. Sa druge strane, DVTK je ostao na petom mestu sa 16 bodova na svom kontu.