KRAJ ZA KRSTAJIĆA: Litvanija ŠOKIRALA Bugare!

20:10

Utakmica koja može biti poslednja na klupi Bugara za bivšeg selektora Srbije.

Bivši selektor Srbije Mladen Krstajić

Fudbaleri Litvanije ostali su u igri za plasman na Euro 2024.

U G grupi oni su kao gosti na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji savladali Bugarsku sa 2:0 (1:0) i tako stigli do prve pobede u grupi.

Što se tiče Bugara, oni ni posle šestog odigranog susreta nemaju trijumf, tako da će Euro za njih najverovatnije ostati nedostižan.

Mladen Krstajić je već dobio ultimatum da ukoliko ne pobedi u naredne tri utakmice, da može da pakuje kofere.

Ovo je bila jedna od tih utakmica, tako da ostaje da se vidi kakvi će biti dalji koraci Fudbalskog saveza Bugarske.

Bugari su u prvom delu imali nekoliko promašaja, preko Kirila Despodova u devetom, Spasa Daleva u 30. i Preslava Borukova u 36. minutu, ali su i Litvanci promašivali.

Mladen Krstajić na klupi Bugarske

U 42. minutu, drugi žuti karton u timu Bugarske zaradio je Giorgi Kruašvili i tako odredio dalji tok meča.

Samo tri minuta kansije Pijus Sirvis je reagovao na odbijenu loptu za 0:1.

Isti igrač je u 55. minutu postigao i drugi gol, ovog puta posle centaršuta glavom je poslao loptu u mrežu za 0:2.

U narednom kolu 17. oktobra Litvanija dočekuje Mađarsku dok je Srbija domaćin Crnoj Gori.