SITI ODIGRAO ZA ZVEZDU: FANTASTIČNI mečevi u Ligi šampiona!

05.10.2023

07:48

Gledali smo spektakle..

Pored duela Crvene zvezde i Jang Bojsa, u grupi G Lige šampiona je Mančester siti savladao Lajpcig rezultatom 2:1 (1:0).

Tim Pepa Gvardiole tako je došao do suverenog prvog mesta na tabeli sa maksimalnih šest bodova, Lajpcig ima tri, a Jang Bojs i Crvena zvezda po jedan.

Mančester siti je pokazao da je nezaustavljiv, jer ni tim koji je nedavno igrao 2:2 protiv Bajerna u Bundesligi, nije praktično napao rivala za ceo meč.

Foden je doveo Siti u prednost u 25. minutu.

Slično kao i Crvena zvezda, Lajpcig je vrebao iz kontranapada, a jednu takvu je iskoristio Luis Openda za 1:1

Mučio se Siti da postigne pogodak, a bunker nemaca probijen je u 84 minutu, precizan je bio Alvarez.

Žeremi Doku je postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Njukasla savladali su Pari Sen Žermen 4:1 i preuzeli prvo mesto u najatraktivnijoj grupi F Lige Šampiona u kojoj su Borusija i Milan igrali bez golova.

Njukasl je slavio uverljivu pobedu protiv Embapea i družine rezultatom 4:1 golovima Almirona, Burna, Longstafa i Šara.

Već do poluvremena je bilo 2:0, do 50. minuta "Svrake" su imale još ubedljivije vođstvo i "Sveci" su tada bili poraženi i potučeni, pomalo neočekivano, tako lako i tako ubedljivo protiv povratnika u elitno društvo.

Počasni pogodak za goste postigao je Ernandes u 56. minutu.

Ovo je veliki alarm za Parižane koji su u evidentnom padu forme i ukoliko ovako nastave, ostaće bez prve zvezde tima Kilijana Mbapea koji je na pragu odlaska.

U ostalim mečevima Barselona je pobedila Porto na Dragau minimalnim rezultatom 1:0, dok je Lacio savladao Seltik u Glazgovu .