ZVEZDO, OBRATI PAŽNJU: Jang Bojs pokazao zube, Lajpcig odneo bodove iz Berna!

Počela nova sezona Lige šampiona.

Jang Bojs - Lajpcig

Fudbaleri Lajpciga pobedom su otvorili novu sezonu Lige šampiona, pošto su u prvom kolu G grupe na strani savladali Jang Bojs.

"Crveni bikovi" su u Bernu slavili rezultatom 3:1.

Mohamed Simakan je već u trećem minutu doveo Nemce u vođstvo, a pola sata kasnije je sjajnim golom rezultat poravnao Mesčak Elija.

Ksavijer Šlager je u 73. minutu doneo novu prednost Lajpcigu, a tačku na meč je stavio Benjamin Šeško pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

U istom terminu je odigran i prvi meč F grupe, a Milan i Njukasl su remizirali 0:0.

Jang Bojs - Lajpcig 1:3 (1:1)

/Elija 33 - Simakan 3, Šlager 73, Šeško 90+2/

JANG BOJS: Račopi - Janko, Amenda, Kamara, Benito - Nijas, Lauper, Garsija- Ugrinić- Elija, Iten.

LAJPCIG: Blazvih - Henriks, Simakan, Lukeba, Raum - Simons, Kampl, Šlager, Forsberg - Openda, Polsen.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Lajpcig je slavio rezultatom 3:1!

90+2. minut - GOOOOOOOOOL! Benjamin Šeško rutinski rešava kontru i donosi Lapcigu prednost od 3:1.

73. minut - GOOOOOOOL! Sjajan pogodak Šlagera! Lajpcig vodi 2:1!

67. minut - Poništen gol! Šeško je postigao pogodak za Lajpcig, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

55. minut - Tražili su penal gosti, ali je sudija Enea Jorgij posle gledanja VAR-a samo odmahnuo rukom.

48. minut - Dobru šansu imao je Openda, ali ipak ne dolazi Lajpcig do novog vođstva.

Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Posle prvih 45 minuta meča, rezultat u Bernu je 1:1.

33. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Jang Bojs dolazi do izjednačenja! Mrežu gostiju je špicem kopačke probušio Mesčak Elija.

30. minut - Jang Bojs je preuzeo inicijativu, ali Nemci i dalje vode.

13. minut - Odličnu šansu imao je Ćavi Simons, ali je šutirao tik pored stative Švajcaraca.

3. minut - GOOOOOOOOOL! Lajpcig vodi u Bernu! Mohamed Simakan postiže prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona.