HAOS U AMSTERDAMU! Navijači PREKINULI derbi, pa UPALI u kancelarije kluba! (VIDEO)

24.09.2023

18:34

Nemile scene viđene su u ovom meču.

Derbi meč šestog kola holandskog prvenstva između fudbalera Ajaksa i Fejenorda prekinut je u 56. minutu pri rezultatu 3:0 za goste zbog incidenata koje su napravili navijači kluba iz Amsterdama.

Utakmica je prvi put bila prekinuta u 20. minutu, pošto su navijači domaćeg tima ubacivali tvrde predmete na teren.

Meč je potom drugi put prekinut u 43. minutu zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača Ajaksa, a glavni sudija Serdar Guzubujuk je poslao igrače u svlačionicu. Utakmica je nastavljena posle prekida od skoro dvadeset minuta, posle kojeg su navijači "kopljanika" upali u klupske kancelarije i zatražili "objašnjenje" za očajne rezultate u novoj sezoni. Usledilo je lomljenje klupskog inventara.

Podsetimo, kolaps tima iz Amsterdama počeo je odlaskom njihovog i kapitena Srbije Dušana Tadića u turski Fenerbahče.

Golove za Fejenord postigli su Santjago Tomas Himenez u devetom i 18, kao i Igor Paiksao u 37. minutu.

Guzubujuk je definitivno odlučio da prekine meč u drugom poluvremenu i to u 56. minutu pošto su navijači Ajaksa ponovo počeli da ubacuju baklje na teren.

Fejenord je trenutno četvrti na tabeli sa 11 bodova, dok je Ajak tek na 13. poziciji sa samo pet bodova.