BLEKI RASPLAKAO LAZARA! Viola dobila srpski DERBI! Crno-beli "zakucani" na začelju!

24.09.2023

17:39

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Udineze rezultatom 2:1 (1:0)

Lazar Samardžić

Okršaj reprezentativaca Srbije Lazara Samardžića i Nikole Milenkovića, pripao je bivšem igraču Partizana, koji je od 65. minuta umesto Hrvata Brekala, igrao za "violu".

Nasuprot njemu, Samardžić je bio starter i na terenu proveo 83 minuta, kada ga je zamenio Pafundi.

Ljubičasti su do vođstva došli u 32. minutu, pošto je Martinez Kuarta iskoristio dodavanje Bonaventure i zatresao mrežu nemoćnog Silvestrija.

Upravo je Đakomo Bonaventura bio strelac drugog pogotka na meču, koji je postigao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, pa su crno-beli iz Udina ostali "zakucani" na začelju tabele.

Nikola Milenković

Trenutno Udineze ima samo tri boda iz pet kola i zauzima 17. mesto, koje vodi u niži rang. Sa druge strane, Fiorentina je na petoj poziciji s deset bodova, uz tri pobede, remi i jednim porazom.

Atalanta je u Bergamu savladala Kaljari rezultatom 2:0. Lukman je u 33. minutu doneo vođstvo domaćinu, na asistenciju De Ketelarea, dok je tačku na trijumf stavio Hrvat Pašalić u 76. minutu, posle dodavanja Murijela.

Ovom pobedom je Atalanta skočila na peto mesto i ima devet bodova, dok je Kaljari na 19. mestu s dva boda, ispod njega je samo Empoli koji nema nijedan poen.

Empoli je ranije danas kod kuće izgubio od Intera 0:1, golom Federika di Marka u 51. minutu.