KATASTROFALNA GREŠKA ODBRANE! Pogledajte kako su "orlovi" KAPITULIRALI u Kaunasu! (VIDEO)

10.09.2023

22:01

Neshvatljiv kiks u defanzivi srpske selekcije.

Srbija

Fudbalska reprezentacija Srbije igra kvalifikacionu utakmicu za odlazak na Evropsko prvenstvo protiv Litvanije.

Piksijevi "orlovi" su odlično otvorili meč i poveli s ubedljivih 3:0, golovima Aleksandra Mitrovića koji je za 22 minuta, od 21. do 43. postigao svoj najbrži het-trik u nacionalnom timu.

Napadač Fulama je dva puta odlično odreagovao kod asistencija Filipa Mladenovića, dok mu je kod trećeg gola dodao loptu kapiten Dušan Tadić.

Ipak, odbrana srpske selekcije kapitulirala je u samom finišu poluvremena, posle neshvatljive greške u našoj defanzivi.

Najpre je potpuno nedopustivo, lopta prošla u kazneni prostor praktično između dvojice srpskih reprezentativaca, da bi zatim Nikola Milenković prilično zbunjeno reagovao, s obzirom na to da je samo stao, u trenutku kada je mogao da krene ka lopti ili izađe u blok, što je Gitis Paulauskas iskoristio i zatresao mrežu Vanje Milinković-Savića.

Inače, odbrana Srbije je slične greške pravila i u meču protiv Mađarske, koja je za 120 sekundi uspela da kazni nonšalantnost naše defanzive i načini preokret na Marakani, koji im je doneo pobedu i "zacementirao" na prvo mesto G grupe.