AU, KAKAV PREOKRET: Partizan od 0:2 do 3:2 protiv IMT, heroj je Nemanja Nikolić golom u 90+5 minutu!

03.09.2023

19:25 >> 22:08

Pratite dešavanja na meču šestog kola Superlige Srbije, koji se igra na krovu TC Stadion.

Aleksandar Jovanović, Svetozar Marković i Nemanja Nikolić

Fudbaleri Partizana teškom mukom i posle preokreta savladali su novajliju IMT na krovu TC Stadion na Voždovcu - 3:2 (0:1), a heroj trijumfa u šestom kolu Superlige Srbije bio Nemanja Nikolić golom u 90+5 minutu meča.

Crno-beli su loše otvorili meč, pošto je već u petom minutu bilo 1:0 za domaće. Strelac je bio Nikola Vukić. Hrabri "traktoristi" golom Nikole Kodžića u 56. minutu duplirali su prednost (2:1) i najavili veliku senzaciju protiv renomiralnog rivala, a asistent je kao i kod prvog pogotka bio desni bek Glišić. U tim momentima blistao je Miloš Gordić, golman kluba sa Novog Beograda, inače pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde. Međutim, crno-beli su u 70. minutu konačno uspeli da mu uzmu skalp. Nadu je probudio Mateuš Saldanja golom za 2:1, dok je Bibras Natho sa penala u 87. bio siguran i izjednačio na 2:2. Apsolutni heroj pobede Partizana, koji je i nakon šestog kola sačuvao oreol nepobedivosti, bio je rezervista Nemanja Nikolić, strelac gola u 90+5 minutu sudijske nadoknade.

Utakmicu IMT - Partizan mogli ste da pratite u blogu uživo na "republika.rs".

LIVE BLOG

IMT - Partizan

2:3
Tok meča:

KRAJ

90+5: GOOOOOL! Epski preokret Partizana! Nemanja Nikolić pogađa za 3:2.

90+1: Sudija je produžio meč za šest minuta.

90+1: Natho sa penala, koji je napravljen nad Belićem, daje gol za 2:2!

87. minut. Au, kakva šansa za Partizan! Saldanja je promašio gol sa dva metra, doduše, lopta koja je imala efe malo mu je otežala posao. Nekoliko sekundi kasnije isti fudbaler izbio je jedan na jedan sa golmanom, ali Gordić brani.

85. minut: Trener gostiju Igor Duljaj sve karte baca na napad. U međuvremenu su u igru ušli Nikolić i novajlija Zahid.

78. minut: Treća prilika za IMT i - prečka. Radočaj je posle kontranapada propustio odličnu šansu za 3:1.

70. minut: Crno-beli smanjuju na 2:1, pogodio je Mateuš Saldanja nakon sjajne kontrole lopte i rutinske realizacije.

60. minut: Stojković je pogodio mrežu IMT, ali je nakon asistencije iz VAR sobe gol poništen zbog ofsajda. Ponovo je Gordić bio fantastičan pošto je refleksom mačke odbranio šut Saldanje iz neposredne blizine.

58. minut: Natho konačno na terenu. Zamenio je bledog Kanutea.

56. minut: GOL, GOL, GOL! Nikola Kodžić pogađa za 2:0, ponovo je asistirao Glišić!

47. minut: Dobra šansa za Kalulua koji je posle odbitka tukao pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

Poluvreme

45+3: Menig u svom stilu, takozvanom "kiflom", pogađa stativu.

45. minut: Veliki pad koncentracije Severine. Za tri minuta napravio je isto toliko grešaka svojstvenih kadetskom uzrastu. Igra kao na terminu sa drugarima.

37. minut: Kanute je snažno i precizno pucao iz slobodnog udarca, ali Gordić ne spava.

31. minut: Desni bek IMT Glišić pravi velike probleme odbrani Partizana. Nakon asistencije za gol, sada je uposlio Radočaja koji je šutirao preko gola.

27. minut: Najozbiljniji pokušaj Partizana. Ksander Severina dobro je šutirao sa nekih desetak metara. Gordić opet brani!

18. minut: Crno-beli prete i preko Severine, koji je šutirao sa distance. Međutim, golman Miloš Gordić, koji igra kao pozajmljeni igrač iz Crvene zvezde, lako kroti udarac.

10. minut: Gosti sada prete sa desne strane. Iskosa je šutirao desni bek Stojković, ali je golman domaćih ponovo na visini zadatka.

6. minut: Partizan uzvrća preko Kalulua, kojeg je uposlio Saldanja, ali Gordić brani.

5. minut: IMT vodi 1:0. Nikola Vukić je strelac za domaće!

1. minut: Počeo je meč. Goste iz boksa borde "grobari", a ima ih i na drugim tribinama. Ori se "uprava napolje".