KAKO SAMO IGRA SEVERINA: Partizan iz dvojke u keca i uz pomoć penala srušio Radnički!

13.08.2023

21:32

Crno-beli uz ogromne muke osvojili tri boda.

Partizan - Radnički Niš

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša rezultatom 2:1 u derbi meču trećeg kola Superlige Srbije.

Gosti sa juga Srbije poveli su u 12. minutu, kada je Sava Petrov postigao pogodak koji ulazi u konkurenciju za gol sezone. Nanizao je as Radničkog par igrača Partizana, a zatim sjajnim udarcem zatresao mrežu "parnog valjka".

Međutim, nisu se predavali crno-beli. U završnici prvog poluvremena, kao i tokom celog drugog, su se nizale šanse Partizana. Ipak, lopta nije htela u gol i činilo se da će Nišlije doći do bodova u Humskoj.

Da to neće biti slučaj, postalo je jasno kada je sudija Pavle Tomić u 79. minutu svirao penal za klub iz Humske, a njega je u izjednačujući gol pretvorio Bibars Natho.

Posle toga, u 86. minutu je pobedonosni gol postigao ubedljivo najbolji igrač utakmice Ksander Severina. On je odlično izveo slobodan udarac i doneo je preokret i tri boda "parnom valjku".

Partizan - Radnički 2:1 (0:1)

/Natho 79p, Severina 86 - Petrov 12/

Stadion Partizana

SUDIJA: Pavle Tomić.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute (od 60. Nikolić) - Severina (od 90+3. Trifunović), Natho, Menig (od 60. Kalulu) - Saldanja (od 89. Šćekić).

RADNIČKI: Rosić, Bakić, Belaković, V. Ilić, Pejović, Petrov, Stajić, Stojanović (od 67. Mesarović), Vlajković, Vojnović, Jamkam.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je pobedio 2:1!

90. minut - Stajić je opalio po lopti, ali nekontrolisano.

86. minut - GOOOOOOOOOOL! Severina donosi preokret Partizanu! Krilni igrač crno-belih je pogodio direktno iz slobodnog udarca.

79. minut - GOOOOOOOOOOL! Natho šalje loptu u jednu, a Rosića u drugu stranu! Partizan dolazi do izjednačenja.

78. minut - Penal za Partizan! Pejović je oborio Stojkovića u kaznenom prostoru, a sudija Tomić je pokazao na belu tačku.

72. minut - Novi veliki promašaj Saldanje. Košmarno veče za centarfora Partizana.

69. minut - Kalulu je opalio po lopti, ali Rosić još jednom brani.

66. minut - Novi šut Severine koji završava u rukama Rosića.

65. minut - Radnički je čekao svoju šansu iz kontre, a ona je konačno stigla. Belaković je promešao odbranu crno-belih, šutirao je, ali je lopta prošla tik pored gola.

58. minut - Ređaju se šanse Partizana koje sprema Severina, ali je ovog puta Natho šutirao preko gola.

57. minut - Zanimljiv pokušaj Meniga, ali lopta prolazi pored gola.

54. minut - Kakav promašaj! Poslužio je Severina Saldanju kao na tacni, ali je Brazilac sa dva metra šutirao pored gola.

50. minut - Prvu šansu u drugom delu imao je Partizan, ali je Severina šutirao pravo u Rosića.

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena u pauzi.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Radnički vodi 1:0!

45+1. minut - Marković je šutirao glavom posle kornera Natha, ali pored stative je poslao loptu.

43. minut - Nezgodan pokušaj Severine, ali opet bez promene rezultata.

40. minut - Prečka! Sjajno je probio Severina po desnoj strani, ubacio je loptu u sredinu, a odatle je Saldanja zatresao okvir gola. U nastavku akcije je Kanute snažno šutirao, ali pravo u Rosića.

38. minut - Jovanović brani snažan šut Pejovića.

37. minut - Odličan prodor Severine, završen je opasnim šutem, ali zamalo nepreciznim.

35. minut - Jamkam dobija žuti karton zbog faula nad Saldanjom.

31. minut - Menig je sa leve strane ušao u sredinu, šutirao je, ali je Rosić još jednom bio na visini zadatka.

29. minut - Velika šansa za Partizan! Severina je uleteo kao furija sa desne strane u šesnaesterac, ali nije uspeo da savlada Rosića. Lopta se potom odbila do Saldanje, koji je takođe propustio priliku da je ugura u mrežu.

26. minut - Šutirao je Menig sa desne strane, ali je Rosić dobro intervenisao.

23. minut - Pokušao je Natho, ali loše.

22. minut - Gosti imaju inicijativu, ali za sada ne uspevaju da je pretvore u još jedan pogodak.

17. minut - Nekontrolisan udarac Saldanje iz velike daljine.

15. minut - Šutirao je Belaković u kontri, ali neprecizno.

12. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Radnički vodi u Humskoj! Sava Petrov je postigao evrogol za TV špice. Naniza je Sava Petrov par igrača crno-belih, a potom je spektakularnim udarcem izvan kaznenog prostora matirao Jovanovića.

10. minut - Za sada nema šansi, a igra se uglavnom na sredini terena.

5. minut - Miran početak meča u Humskoj.

Utakmica je počela.

19.15 - Podsetimo, svi koji se danas nađu na tribinama, moći će besplatno da gledaju revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Partizana i Sabaha.

19.00 - Do početka meča u Humskoj ostalo je još tačno pola sata.

18.40 - Poznate su startne postave za derbi u Humskoj.

Igor Duljaj se opredelio za sledećih 11:

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute - Severina, Natho, Menig - Saldanja.

Sa druge strane, Nikola Trajković je odlučio da šansu ukaže ovim igračima od prvog minuta:

RADNIČKI: Rosić, Bakić, Belaković, V. Ilić, Pejović, Petrov, Stajić, Stojanović, Vlajković, Vojnović, Jamkam.

18.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Partizan - Radnički.