PARTIZAN SE OPROSTIO OD EVROPE: Nordsjeland i u Humskoj srušio crno-bele!

22:51

"Parni valjak" nije imao nikakve šanse.

Partizan - Nordsjeland

Fudbaleri Partizana završili su evropsku odiseju posle revanša sa Nordsjelandom, koji je u Humskoj igran u okviru plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige konferencija.

Crno-beli su prošle nedelje u Danskoj doživeli ubedljiv poraz (5:0), a zatim su izgubili i u Beogradu, gde su gosti slavili minimalnim rezultatom.

Jedini gol na meču postigao je Ibrahim Osman, koji je na isteku pola časa igre na najbolji mogući način krunisao lepu akciju Danaca.

Navijači u Humskoj nisu imali priliku da gledaju zanimljiv meč, pošto je tempo utakmice više priličio nekoj prijateljskoj, a to je promenjeno kada je na teren ušao Nemanja Nikolić. Napadač "parnog valjka" je priliku dobio u 71. minutu, a već u 82. je morao na tuširanje, pošto je zbog nesportskog ponašanja zaradio dva žuta kartona.

Na kraju, igrači Partizana su se oprostili od međunarodne scene za sezonu 2023/24, dok će Nordsjeland u petak na žrebu (14.30) saznati sa kim će sve ukrstiti koplja u grupnoj fazi Lige konferencija.

Partizan - Nordsjeland 0:1 (0:1) /prvi meč 0:5/

/Osman 30/

Stadion Partizana

SUDIJA: Kevin Klensi (Škotska)

CRVENI KARTON: Nikolić (Partizan)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 60. Šćekić), Belić - Severina (od 60. Kalulu), Natho (od 46. Zahid), Menig (od 46. Trifunović) - Saldanja (od 71. Nikolić).

NORDSJELAND: A. Hansen - Hej, K. Hansen (od 61. Jensen-Abu), Nagalo, Frese - Dorgeles (od 85. Barslund), Tverskov (od 46. Askone), Svenson (od 70. Sertdemir) - Antman, Nigren, Osman (od 46. Harder).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je izgubio od Nordsjelanda rezultatom 1:0!

Igraće se još četiri minuta u Humskoj.

82. minut - Crveni karton! Nemanja Nikolić mora ranije na tuširanje, pošto je bez potrebe udario Dorgelesa.

75. minut - Žuti karton za Nikolića.

74. minut - Kalulu je pokušao da lobuje Hansena, ali je lopta prošla pored gola.

73. minut - Frese dobija žuti karton, pošto je faulom sprečio kontru.

71. minut - Nikolić menja Saldanju.

68. minut - Utisak je da obe ekipe jedva čekaju kraj utakmice.

63. minut - Šćekić je bio u dobroj poziciji, ali je izblokiran.

60. minut - Šćekić i Kalulu menjaju Kanutea i Severine.

55. minut - Nezanimljiv početak drugog poluvremena u Humskoj.

Počelo je drugo poluvreme, a oba trenera su napravila po dve izmene. U Partizanu su Zahid i Trifunović zamenili Natha i Meniga, dok su na drugoj strani Harder i Askone u igri umesto Osmana i Tverskova.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nordsjeland vodi 1:0.

45. minut - Natho je šutirao sa distance, ali pravo u Hansena.

43. minut - Uposlio je Natho Saldanju, ali je Brazilac šutirao traljavo.

42. minut - Marković je šutirao posle kornera, ali je Hansen uspeo da mu odbrani.

39. minut - Osman je dobar soloprodor završio nepreciznim udarcem.

38. minut - Mihajlo Ilić je šutirao, ali je loptu maltene poslao na tribine.

35. minut - Šutirao je Nigren iz dobre pozicije, ali je Jovanović bio oprezan.

30. minut - GOL! Nordsjeland vodi 1:0! Osman rutinski završava sjajnu akciju gostiju i trese mrežu crno-belih.

26. minut - Osman je propustio veliku šansu. Sjajno je zalomio Ilića u kaznenom prostoru, a onda je u situaciji 'jedan na jedan' sa Jovanovićem šutirao pored gola.

24. minut - Saldanja dobija žuti karton zbog simuliranja penala.

21. minut - Žuti karton je dobio Kanute.

16. minut - Tražili su penal crno-beli, ali sudija Klensi je ostao nem. Ubrzo je i iz VAR sobe stigla potvrda da je Škot u pravu.

9. minut - Šutirao je Natho, ali pravo u Hansena.

5. minut - Tvrd početak meča u Humskoj.