PUKLA PETARDA U DANSKOJ: Partizan PONIŽEN do koske! Bruka i sramota crno-belih!

24.08.2023

20:23

Klub iz Humske se nije lepo proveo na gostovanju Nordsjelandu.

Nordsjeland - Partizan

Fudbaleri Partizana poniženi su u Danskoj, na gostovanju Nordsjelandu u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige konferencija. Crno-beli su poraženi rezultatom 5:0 (2:0)!

Utakmica je za "parni valjak" loše počela, pošto je već u 11. minutu Martin Freze postigao evrogol za 1:0.

Nikola Antić je u završnici prvog poluvremena igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je Markus Ingvartsen sa bele tačke duplirao prednost domaćeg tima. Isti igrač je iz novog penala postigao gol za 3:0 u 68. minutu, nakon što je rukom igrao Aleksandar Šćekić.

Oliver Viladsen je u 73. minutu još jednom naterao Aleksandra Jovanovića da izvadi loptu iz mreže, a konačan rezultat je u 87. postavio autogolom Mihajlo Ilić.

Sramota Partizana mogla je da bude još veća, pošto su domaći igrači poogdili tri stative, Konrad Harder je dao gol u nadoknadi meča, ali rukom pa je poništen. Takođe, Aleksandar Jovanović je u nekoliko navrata odbranio stoprocentne šanse Nordsjelanda.

Revanš meč plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija igraće se narednog četvrtka u Humskoj.

Nordsjeland - Partizan 5:0 (2:0)

/Freze 11, Ingvartsen 43p, 68p, Viladsen 73, Ilić 87ag/

STADION: Farum park

SUDIJA: Jigal Frid (Izrael)

NORDSJELAND: A. Hansen - Viladsen, K. Hansen (od 74. Hej), Nagalo, Freze - Diomande (od 74. Dorgeles), Tverskov, Svenson - Nigren (od 54. Antman), Ingvartsen (od 82. Harder), Osman (od 82. M. Hansen).

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Šćekić, Kanute (od 59. Baždar) - Severina (od 78. Nikolić), Natho, Menig (od 59. Kalulu) - Saldanja.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Nordsjeland je pobedio 5:0!

90+3. minut - Poništen gol! Konrad Harder je zatresao mrežu Partizana, ali rukom.

Igraće se još četiri minuta u Danskoj.

87. minut - GOL! Nordsjeland vodi 5:0! Autogol je postigao Mihajlo Ilić.

84. minut - Jovanović brani Hansenov šut u situaciji 'jedan na jedan'.

83. minut - Nova stativa! Hansen je izašao sam ispred Jovanovića, ali je pogodio samo okvir gola.

82. minut - Stativa! Osman je pogodio okvir gola "parnog valjka", ali je posle svakako dosuđen ofsajd.

78. minut - Osman je izbio sam ispred Jovanovića, ali je golman Partizana koliko-toliko sačuvao obraz svog tima.

73. minut - GOL! Oliver Viladsen pogotkom sa nekoliko metara kruniše dobar napad domaćeg tima. Nordsjeland vodi 4:0.

68. minut - GOL! Ingvartsen ponovo šalje loptu u jednu, a Jovanovića u drugu stranu!

66. minut - Novi penal za Nordsjeland! Sada je rukom igrao Šćekić, koji je zbog protesta dobio i žuti karton.

65. minut - Saldanja je šutirao, ali je izblokiran, pa "parni valjak" dobija samo korner. Nakon udarca iz ugla je ponovo šutirao Brazilac, ali preko gola.

63. minut - Jovanović čuva Partizan! Diomande je bio u šansi, ali je golman crno-belih izvrsno intervenisao.

62. minut - Marković je šutirao posle kornera Natha, ali pravo u Hansena.

61. minut - Ilić je šutirao glavom posle centaršuta Natha, ali nije bilo muke za Hansena.

60. minut - Diomande udara loptu glavom, ali je šalje preko prečke.

59. minut - Kalulu menja povređenog Meniga, dok je Kanute ustupio mesto Baždaru.

54. minut - Diomande je promešao odbranu Partizana, ali je potom njegov šut završio pored gola.

52. minut - Pokušao je Stojković, ali nije bio precizan.

49. minut - Slab udarac Kanutea.

Počelo je drugo poluvreme, a izmena nije bilo.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nordsjeland vodi 2:0!

Prvi deo produžen je za dva minuta.

43. minut - GOL! Markus Ingvartsen šalje loptu u jednu, a Jovanovića u drugu stranu. Nakon gola su se crno-beli bunili, pošto je Danac u jednom trenutku zastao, a kao epilog svega je žuti karton za Jovanovića.

42. minut - Penal za Nordsjeland! Rukom je u kaznenom prostoru igrao Antić.

40. minut - Stativa! Osman je šutirao iskosa, ali je pogodio samo okvir gola, a lopta se zatim odbila na nogu Ingvartsenu, koji se obrukao, pošto ju je sa peterca poslao nebu pod oblake.

38. minut - Ingvartsen je glavom šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Jovanović je jedva uspeo to da odbrani.

36. minut - Natho je iz slobodnog udarca uputio nešto između šuta i centaršuta, ali se nije dogodilo ništa što ide u prilog "parnom valjku".

32. minut - Freze je ovog puta šutirao glavom posle kornera, ali je Jovanović bio siguran.

25. minut - Velika borba na sredini terena. Smenjuju se napadi obe ekipe, ali ne oni opasni.

18. minut - Novi šut Frezea, ali je ovog puta lopta otišla daleko od okvira gola.

16. minut - Puno sreće za Partizan! Nigren je sa peterca prebacio gol Jovanovića.

11. minut - GOL! Nordsjeland vodi 1:0! Evrogol za TV špice postigao je Martin Freze.

10. minut - Oprobao je udarac Menig, koji je šutirao sa distance, ali pravo u Hansena.

5. minut - Sporna situacija u šesnaestercu Partizana. Kanute je oborio Diomandea, ali je sudija Frid samo odmahnuo rukom.

Utakmica je počela!

18.20 - Utakmica na Farum parku počinje za deset minuta.

17.55 - Crno-beli se nadaju novoj velikoj pobedi na 24. avgust, pošto su pre tačno 13 godina izbacili Anderleht i plasirali se u Ligu šampiona.

17.17 - Objavljeni su sastavi, Igor Duljaj se opredelio za sledećih 11:

Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Šćekić, Kanute - Severina, Natho, Menig - Saldanja.

Postava "parnog valjka" je ista kao u revanšu sa Sabahom, s tim što suspendovanog Belića menja Šćekić.

Sa druge strane, strateg domaće ekipe Johanes Hof Torup je odlučio da na teren od prvog minuta pošalje ove igrače:

A. Hansen - Viladsen, K. Hansen, Nagalo, Freze - Diomande, Tverskov, Svenson - Nigren, Ingvartsen, Osman.

17.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Nordsjeland - Partizan.