NOVI KIKS ZVEZDE: Crveno-beli remijem završili šampionsku sezonu! (VIDEO)

28.05.2023

21:10

Novi Pazar izvukao bod na Marakani.

Crvena zvezda - Novi Pazar

Fudbaleri Crvene zvezde i Novog Pazara remizirali su u poslednjoj utakmici Superlige Srbije ove sezone.

Meč na stadionu "Rajko Mitić" završen je rezultatom 2:2 (0:0).

Crveno-beli su na taj način prvenstvo završili sa dva remija u poslednja dva kola, pošto su prošlog vikenda igrali nerešeno sa Radničkim 1923 u Kragujevcu.

Svi golovi na utakmici pali su u periodu od 53. do 75. minuta, a gosti su dva puta stizali prednost domaće ekipe.

Gelor Kanga je u 53. minutu doveo u vođstvo crveno-bele, a Miljan Momčilović je u 60. poravnao rezultat. Potom je Stefan Leković doneo novu prednost Zvezdi u 71. minutu, ali je na kraju u 75. konačan rezultat postavio Slobodan Stanojlović.

Crvena zvezda - Novi Pazar 2:2 (0:0)

/Kanga 53, Leković 71 - Momčilović 60, Stanojlović 75/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Novak Simović

GLEDALACA: 35.621

CRVENA ZVEZDA: Borjan - L. Nikolić, Eraković, Milunović (od 46. Leković), Azarov (od 65. Gobeljić) - Mijailović, Kanga - Bukari (od 65. Krstičić), Ivanić, Mitrović (od 46. Prucev) - Mijatović (od 46. Katai).

NOVI PAZAR: Slavković - Bogdanovski, Rubežić, Kurdić, Joksimović - Momčilović, Kiković (od 76. Đuričković) - Adešina (od 90+6. Brunčević), Ergelaš (od 76. Zimonjić), Gavrić (od 90+6. Fijuljanin) - Stanojlović.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Meč je završen rezultatom 2:2!

90+3. minut - Krstičić je imao veliku šansu, ali je sa 13 metara izblokiran i Zvezda je dobila samo korner.

90. minut - Utakmica je nastavljena, a četvrti sudija Stefan Jeknić pokazuje da će nadoknada trajati 12 minuta.

80. minut - Zbog velikog dima i slabe vidljivosti je utakmica trenutno prekinuta.

79. minut - Vatromet se pušta sa dela tribina gde su najvatreniji navijači Crvene zvezde.

75. minut - GOOOOOOOL! Opet je nerešeno! Slobodan Stanojlović je pobegao Lekoviću iza leđa i rutinski je poslao loptu u mrežu posle centaršuta Gavrića.

71. minut - GOOOOOOOL! Zvezda opet vodi, strelac je Stefan Leković koji je glavom matirao Slavkovića posle centaršuta Kange iz slobodnog udarca.

60. minut - GOOOOOOOL! Novi Pazar dolazi do izjednačenja preko Miljana Momčilovića, koji je malo izvan kaznenog prostora snažnim udarcem matirao Milana Borjana.

53. minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0, a strelac je Kanga! Azarov je centrirao po zemlji, lopta je udarila jednog defanzivca gostiju zbog čega je promenila pravac i došla pravo na nogu Gaboncu, koji ju je sa nekih 13-14 metara poslao u mrežu.

49. minut - Šutirao je Katai glavom posle centaršuta Azarova, ali nije bilo problema za Slavkovića.

47. minut - Delije su napravile bakljadu, ali dim srećom ne ide ka terenu, pa nema opasnosti od prekida.

Bakljada Delija

Počelo je drugo poluvreme. U ekipi Crvene zvezde su ušli Katai, Prucev i Leković, a teren su napustili Mijatović, Mitrović i Milunović.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nije bilo golova u prvih 45 minuta na Marakani.

43. minut - Dobru priliku je imao Eraković posle kornera, nakon što mu je Milunović glavom spustio loptu na peterac. Ipak, mladi štoper nije zahvatio loptu kako je želeo, pa je Slavković intervenisao.

34. minut - Sjajna koreografija na Severu Marakane u 34. minutu, u čast 34. tituli prvaka države.

33. minut - Mijatović je imao šansu, ali je slabo zahvatio loptu levom nogom.

30. minut - Eraković je pokušao glavom posle kornera, ali je bio neprecizan.

25. minut - Stanojlović je pokušao iz velike daljine, ali pravo u Borjana.

20. minut - Mirniji period igre na Marakani. Zvezda ima inicijativu, ali bez pravih šansi.

11. minut - Šutirao je Ergelaš sa distance, ali preko gola.

5. minut - Milunović pravi faul nad Stanojlovićem i dobija žuti karton.

1. minut - Ivanić je šutirao glavom posle centaršuta Nikolića, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Utakmica je počela.

19.00 - Pogledajte kakva je atmosfera na Marakani pred sam početak meča.

18.55 - Na centru terena nalaze se mušeme koje simbolizuju 34. titulu prvaka države, šestu vezanu, kao i treću zaredom osvojenu duplu krunu.

Mušeme na Marakani

18.45 - Tribine našeg najvećeg stadiona su veoma dobro popunjene 15 minuta pre početka utakmice.

Situacija na stadionu 15 minuta pred početak meča

18.30 - Do početka meča ostalo je još pola sata, a ispred Marakane je poprilična gužva.

18.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Novi Pazar.