HAOS U BERGAMU! Navijači Atalante ŽESTOKO VREĐALI Vlahovića, on im ODGOVORIO na svoj način!

07.05.2023

14:29

Juventus je stigao do tri boda, a Srbin se ponovo našao na udaru ultrasa.

Dušan Vlahović

Fudbaleri Juventusa savladali su Atalantu u gostima rezultatom 2:0 u meču odigranom u okviru 34. kola Serije A.

Torinska "stara dama" odigrala je taktički veoma zrelo i stigla je do bitnih bodova u borbi za Ligu šampiona.

Detalj sa meča Atalanta - Juventus

Prvo poluvreme proteklo je mirno, uz blagu inicijativu Atalante, a dve najozbiljnije prilike propustili su Đorđo Skalvini koji je pogodio stativu i Mario Pašalić koji je iz povoljne pozicije šutirao preko gola.

U nastavku je četa Masimilijana Alegrija upalila u brzinu iznad, a nagrada je stigla u 56. minutu kada je Samjuel Iling Junior postigao pogodak za 1:0.

Usledili su napadi Atalante koji su pokušali da stignu do izjednačenja, ali im je presudio Srbin, Dušan Vlahović.

Dušan Vlahović i Filip Kostić utakmicu su počeli sa klupe. Vlahović je u igru ušao u 65. minutu, dok je Kostić takođe počeo sa klupe i na teren je kročio tek u 82. minutu.

U samom finišu utakmice navijači Atalante su udarili po Dušanu Vlahoviću, te su ga žestoko vređali i to poput ultrasa Rome i Fiorentine koji su Srbina nazivali "ciganinom".

Vlahovića je ovo iznerviralo, pa je on odgovorio na svoj način - golom za konačnih 2:0!

Ovom pobedom Juventus je stigao na korak od plasmana u Ligu šampiona pošto se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli Serije A sa 66 osvojenih bodova.

Sa druge strane, Atalanta se ovim porazom odaljila od evropskih takmičenja i za sada su na šestom mestu na tabeli sa 58 osvojenih bodova.