ENGLEZI SRUŠILI ITALIJANE! Portugal ubedljiv, Bosanci i Makedonci sigurni, častan poraz San Marina (VIDEO)

23.03.2023

22:44

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Deklan Rajs slavi gol protiv Italije

Derbi prvog dana kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igran je u Napulju, na stadionu "Dijego Armando Maradona", između Italije i Engleske.

Trijumf je odnela gostujuća reprezentacija, koja je slavila rezultatom 2:1.

"Gordi Albion" je poveo u 13. minutu preko Deklana Rajsa, a u minut pre odlaska na poluvreme je sa bele tačke prednost Engleza duplirao kapiten Hari Kejn.

Nadu "azurima" vratio je Mateo Retegi pogotkom u 56. minutu, a do drame je došlo deset minuta pre kraja kada je srpski sudija Srđan Jovanović pokazao crveni karton Luku Šou.

Ipak, Italijani nisu iskoristili igrača više, pa su bodovi otišli u Englesku.

U istoj grupi je Severna Makedonija kod kuće sa 2:1 pobedila Maltu.

Više od sat vremena u Skoplju nije bilo golova, a onda su Eljif Elmas i Darko Čurlinov doneli dva gola prednosti našim južnim komšijama, a poraz gostiju je ublažio Jankam Janik u samoj završnici.

Portugal je u Lisabonu pobedio Lihtenštajn sa 4:0, u utakmici u kojoj je Kristijano Ronaldo oborio svetski rekord.

Baš on je na tom meču i zapečatio sudbinu gostiju, pošto je postigao treći i četvrti gol za Portugalce.

U istoj grupi je Bosna i Hercegovina rezultatom 3:0 na Bilinom Polju srušila Island, dok su Slovačka i Luksemburg odigrali bez golova.

Bosance je do pobede vodio Rade Krunić sa dva pogotka, dok je tačku na meč stavio Amar Dedić.

Danska je het-trikom Rasmusa Hojlunda pobedila Finsku sa 3:1, a u istoj grupi je San Marino kod kuće izgubio 2:0 od Severne Irske.