PLJUŠTALI PREOKRETI U KLASIKERU! Ajaksu malo jedan Tadić! Kapiten Srbije dao gol, ali se Fejenord PRIBLIŽIO TITULI!

19.03.2023

15:15

Fudbaleri Fejenorda pobedili su Ajaks rezultatom 3:2 (1:2) na "Johan Krojf areni" u derbiju 26. kola holandskog prvenstva, koji je doneo mnoštvo uzbuđenja.

Dušan Tadić

Gosti iz Roterdama poveli su već u petom minutu golom Santjaga Gimeneza. Čileanac je iskoristio dodavanje Hartmana i utišao "Johan Krojf arenu".

Ipak, nisu odustajali domaći igrači i već do poluvremena Kopljanici su preokrenuli rezultat. Pre svega zahvaljujući kapitenu srpske selekcije Dušanu Tadiću, posle čijeg kornera se lopta odbila Berghuisu, koji je asistirao Alvarezu za izjednačenje u 17. minutu.

Samo 20 minuta kasnije, mreža Fejenorda se ponovo zatresla, a ovog puta strelac je bio kapiten "orlova".

Kontru je povukao Stiven Bergvajn i pred golom uposlio Tadića, kome je ostalo da rutinski zatrese mrežu za erupciju oduševljenja na tribinama.

Već na početku drugog poluvremena, Simanski je doneo izjednačenje Fejenordu u 52. minutu, da bi potpuni preokret i trijumf gostima sa "Tiganja" obezbedio Gertruda golom četiri minuta pre kraja utakmice.

Tim iz Roterdama je ovom pobedom stigao do 61 boda i sada ima pet poena više od Kopljanika, koji su na drugoj poziciji.