"PARNI VALJAK" MELJE, NEMA STAJANJA: Partizan RAZBIO Mladost u Lučanima

12.03.2023

20:08

Crno-beli konačno izašli iz rezultatske krize.

Svetozar Marković protiv Mladosti

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana rezultatom 3:0 (0:0) na Sportsko-rekreativnom centru "MR Radoš Milovanović", u okviru 26. kola Superlige Srbije.

Vicešampion Srbije je do trijumfa došao u drugom poluvremenu, pošto su u prvih 45 minuta mreže mirovale.

Vodeći gol za crno-bele postigao je Svetozar Marković u 52. minutu, Kvinsi Menig je u 78 duplirao prednost gostiju iz Humske, a konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio Bibars Natho.

"Parni valjak" se prilično mučio u prvom poluvremenu, ali je u drugom sve išlo kao po loju i čini se da su igrači konačno počeli da sprovode u delo zamisli novog trenera Igora Duljaja.

Mladost - Partizan 0:3 (0:0)

/Marković 52, Menig 78, Natho 90+1/

STADION: SRC "MR Radoš Milovanović"

SUDIJA: Srđan Jovanović

MLADOST: Savić - Ćirković, Milošević, Žunić, Leković - Marčić (od 72. Adamović), Baha - Maričić (od 59. Silađi), Jojić, Radivojević (od 84. Veličković) - Mirić.

PARTIZAN: Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Kolorado - Dijabate (od 90+3. Jevremović), Baždar (od 68. Natho), Menig (od 86. Jović) - Pavlović.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 3:0!

90+1. minut - GOOOOOOOL! Bibars Natho trese mrežu nakon dodavanja Jovića, koji je promešao odbranu Mladosti.

Igraće se još pet minuta.

89. minut - Belić dobija prvi žuti karton na meču.

88. minut - Neprecizan udarac Andrije Pavlovića.

85. minut - Šut Silađija odlazi preko prečke gola gostiju iz Humske.

78. minut - GOOOOOOOOL! Kvinsi Menig duplira prednost Partizana! Holanđanin je pogodio malu mrežu, posle asistencije Dijabatea.

73. minut - Opasan centaršut Meniga, ali je Marković zakasnio delić sekunde, pa nije ugrozio gol Savića.

67. minut - Nakon gola "parnog valjka" se ništa nije desilo u Lučanima.

52. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Svetozar Marković! Štoper crno-belih je zatresao mrežu iz drugog pokušaja posle centaršuta sa desne strane, a zanimljivo je da je provera u VAR sobi trajala punih šest minuta.

46. minut - Stativa! Lukavo je šutirao Baždar posle dodavanja Dijabatea, ali je pogodio samo okvir gola.

Počelo je drugo poluvreme. Treneri nisu napravili nijednu izmenu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Za sada nema golova u Lučanima.

45+1. minut - Šutirao je Dijabate, ali pravo u Savića.

41. minut - Opasnost sada i pred golom Partizana, ali je Popović zaustavio pokušaj Radivojevića.

39. minut - U sjajnoj šansi je bio Pavlović, koji je izašao maltene sam pred Savića, ali je golman domaćina zaustavio njegov šut.

34. minut - Tražili su domaći igrači penal, ali je sudija Jovanović samo odmahnuo rukom.

30. minut - Mrtvo u Lučanima. Trenutno najidealnije mesto za spavanje su tribine SRC "MR Radoš Milovanović".

18. minut - Šutirao je Baždar posle dodavanja Meniga, ali preko gola.

8. minut - Menig je imao prvu šansu na meču. Šutirao je posle driblinga, ali je golman Savić bio siguran.

2. minut - Vujačić je ostao na zemlji, pošto je dobio udarac u glavu u jednom duelu.

Utakmica je počela!

18.00 - Meč u Lučanima počinje za 15 minuta.

17.15 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Mladost - Partizan.

Uvod

Ovaj duel u Lučanima dolazi u nezgodnom trenutku za oba tima, pošto su i jedni i drugi u lošoj seriji rezultata. U poslednjih pet utakmica je Mladost osvojila samo tri boda, a Partizan svega pet.

U prvom delu sezone su crno-beli u Humskoj bili ubedljivi protiv današnjeg protivnika, pošto su slavili sa čak 6:0.

Pred ovaj susret, Partizan je drugi na tabeli sa 51 bodom, dok je Mladost osvojila 21 i zauzima 14. poziciju.