SPEKTAKULARAN DERBI NA "KARAĐORĐU": Pet komada, Vojvodina OBRADOVALA Partizan!

11.03.2023

18:02

Sjajna utakmica pripala Novosađanima.

Fudbaleri Vojvodine slave gol protiv Čukaričkog

Spektakularan meč 26. kola Mozzart Superlige Srbije odigran je na stadionu "Karađorđe", a Vojvodina je uspela da nadigra Čukarički rezultatom 3:2 (2:0).

Na taj način, Novosađani su uspeli da obraduju i grobare, budući da je klub sa Banovog brda rival Partizanu u borbi za drugo mesto, koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

"Lale" su već nakon 15 minuta igre imale dva gola viška. Mrežu "brđana" tresli su Zukić i Nikolić, ali su se gosti vratili u drugom poluvremenu. Najpre je Tošić prepolovio zaostatak, da bi bivši štoper Crvene zvezde Pankov u 72. poravnao na 2:2.

Pobedonosni gol za novosadsku "staru damu" dao je Lazarević u 82, a Voša se sada nalazi na petom mestu prvenstvene tabele sa 46 bodova, dok je Čuka peta sa 50, jednim manje od "parnog valjka".

Podsetimo, ranije tokom dana kragujevački Radnički je deklasirao Napredak na "Čika Dači" sa 3:0.