JUVENTUS GAZI NA SRPSKI POGON: Vlahović i Kostić sa tri gola i asistencijom doneli trijumf "staroj dami" (VIDEO)

07.02.2023

22:41

Velikan iz Torina je slavio na gostovanju u Salernu.

Fudbaleri Juventusa ostvarili su pobedu u poslednjoj utakmici 21. kola Serije A.

"Bjankoneri" su u gostima savladali Salernitanu sa 3:0, a sve zasluge za prvi trijumf u Kalču posle tačno mesec dana (prethodno pobedili Udineze 7. januara) idu srpskom tandemu koji čine Dušan Vlahović i Filip Kostić.

Prvo je centarfor "stare dame" u 26. minutu prekinuo golgeterski post u dresu kluba dug 115 dana, kada je iz penala matira Giljerma Očou.

Nadomak trijumfa je goste iz Torina doveo Kostić u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je na asistenciju svog sunarodnika povisio na 2:0.

Već u drugom minutu nastavka je Vlahović još jednom poogdio metu, čime je postavio i konačan rezultat u Salernu.

Pošto je pitanje pobednika već bilo rešeno, Masimilijano Alegri je odlučio da odmori reprezentativce Srbije, pa je Kostić igru napustio u 62. minutu, a Vlahović u 79.

Juventus se ovom pobedom probio na deseto mesto na tabeli, a da nije bilo oduzimanja bodova bio bi treći sa 41 poenom, dok je Salernitana sa druge strane ostala 16.

U narednom kolu će Juventus dočekati ekipu Fiorentine u velikom derbiju, dok Salernitana ide na noge Veroni.