NEMA DILEME KO JE GAZDA SEVERNOG LONDONA: Od "pevaca" ostali samo dugmići, "tobdžije" ih raznele

15.01.2023

19:26

Arsenal pokazao klasu, a Totenhem da je daleko od vrhunske ekipe.

Fudbaleri Arsenala slave gol protiv Totenhema

Fudbaleri Arsenala ostvarili su važnu pobedu u borbi za titulu prvaka Engleske, pošto su u derbiju severnog Londona savladali Totenhem.

Utakmica 20. kola Premijer lige na stadionu "pevaca" završena je trijumfom "tobdžija" od 2:0.

Arsenal je poveo u 14. minutu, kada je posle šuta Bukaja Sake sa desne strane Ugo Ljoris nespretnom reakcijom uterao loptu u sopstvenu mrežu.

Prednost gostiju je duplirao Martin Odegard preciznim udarcem sa distance u 36. minutu susreta.

Osim ta dva gola, Arsenal je imao još dosta šansi, ali Ljoris je u tim situacijama bio na visini zadatka.

Sa druge strane, Totenhem je imao dobar period igre na početku drugog poluvremena. Međutim, tada je Aron Ramsdejl bio sjajan, pa je sačuvao mrežu netaknutom.

Ovom pobedom je Arsenal pobegao drugoplasiranom Mančester sitiju na osam bodova razlike, dok je Totenhem ostao peti i mesto u Ligi šampiona mu je sve dalje.