MITROVIĆ IMAO SREĆE: Srbin PROMAŠIO penal! Veliko iznenađenje na Etihadu (VIDEO)

31.12.2022

18:02

Aleksandar umalo tragičar Kolibara.

Fudbaleri Fulama savladali su slabašni Sautempton u rezultatom 2:1 (1:0) u meču 18. kola engleske Premijer lige.

Londonska ekipa opravdala je ulogu favorita na svom Krejven Kotidžu protiv Svetaca koji su definitivno jedna od najslabijih ekipa u prvenstvu. Četa Marka Silve do vođstva je stigla u 32. minutu kada je svoju mrežu pogodio Džejms Vord Prauz.

Engleskog vezistu nesrećni događan nije demoralisao. Kapieten Svetaca je u 56. minutu sjajno izveo slobodan udarac sa 20-tak metara i matirao golmana Lena za 1:1.

Konačan rezultat postavio je Žoao Palinja u 88. minutu. Andreas Pereira je odlično izveo korner, Keni Tete je loptu prebacio na drugu stativu, a tamo je najviši u skoku bio prgavi Portugalac - 2:1.

Mogao je Fulam i ubedljivije da slavi, ali naš Aleksandar Mitrović nije realizovao jedanaesterac u 6. minutu sudijske nadoknade. Njegov udarac osujetio je Gavin Bazunu.

Everton je osvojio bod na gostovanju Mančester sitiju i to je najveće iznenađenje današnjeg programa u Premijer ligi - 1:1 (1:0).

Počelo je dobro za domaćina, nakon svega 24. minuta igre Rijad Marez pronašao je dobro Erlinga Holanda koji je zatresao mrežu Karamela. Norvežaninu je ovo 21. gol na 15 utakmica u Premijer ligi.

Ali, neće biti Građani zadovoljni krajnjim ishodom. Demarai Grej je asistenciju Idrise Geja u 64. minutu pretvorio u 1:1.

Ispostavilo se na kraju da su oba tima iskoristila po jedan šut koji su imala u okvir gola. Siti je držao posed, pokušao je osam puta, ali ništa više od boda za kraj godine nije mogao da izvuče iz ovog meča u kome je nadonada trajala  skoro 13 minuta!