PARTIZAN GUBI ŠAMPIONSKU TRKU SA ZVEZDOM! Šok u Humskoj - Spartak odneo pobedu u dramatičnom finišu! (VIDEO, FOTO)

10.11.2022

15:28

Crno-beli ponovo prosuli bodove na svom stadionu.

Detalj sa meča Partizan - Spartak

Fudbaleri Partizana poraženi su od Spartaka u Humskoj u odloženom meču 7. kola Mozzart Superlige Srbije minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Bijelović, na dodavanje Stanića, u 86. minutu utakmice.

Novim kiksom, crno-beli su se značajno udaljili od šampionske titule, pošto Crvena zvezda ima priliku da se pobedom nad Čukaričkim odlepi na "plus 10" na tabeli.

"Parni valjak" j opet propustio veliki broj prilika. Najbolju je imao u 38. minutu, kada je Lutovac pogodio stativu, a Sveta Marković je u tri navrata nakon prekida promašivao gol "Golubova".

I gost sa severa Srbije je pretio, a u 48. minutu Hristićev šut završio je na prečki Popovićevog gola.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Spartak 0:1 (0:0) /Bijelović 86/

Kraj meča - novi kiks Partizana!

90. minut - Četiri minuta nadoknade.

88. minut - Dve velike šanse promašio je Partizan, najpre preko Natha, a potom i Rikarda, gosti čuvaju "minimalac".

86. minut - GOOOOL! Bomba Bijelovića - 0:1! Stanić se izborio za loptu, pa je u padu proigrao levo krilo Spartaka koje je šutem u bliži ugao savladalo golmana crno-belih!

84. minut - Saničanin je vratio loptu Popoviću, ona je prošla pored njega i zamalo završila u mreži Partizana.

81. minut - Srećkovića je zamenio Todoroski, kapitensku traku Spartaka sada nosi Bijelović.

79. minut - Izblokiran je šut Meniga, Partizan će izvesi udarac iz ulga.

74. minut - Ponovo prete domaći iz prekida! Opet je Natho uposlio Markovića, ali je štoper Partizana iz sjajne pozicije prebacio gol!

69. minut - Manojlović je zaradio javnu opomenu zbog konstantne "krađe" vremena u drugom delu igre.

68. minut - Marković je pobegao odbrani Spartaka, nakon Nathovog centaršuta iz slobodnog udarca, našao se sam pred golom gostiju, ali nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, pa ništa od promene rezultata.

67. minut - Bijelović je dobio žuti karton zbog prigovora.

65. minut - Menja i Dunđerski, Šimurao je ušao na teren, izašao je Vitorović.

63. minut - Menig je zamenio Pantića.

62. minut - Pojačava se pritisak crno-belih. Marković je šutirao glavom, nakon Nathovog kornera, ali je čuvar mreže Spartaka ponovo bio na visini zadatka.

60. minut - Na isteku jednog časa igre ponovo je Gomeš bio u glavnoj ulozi, njegov centaršut je prošao kroz kazneni prostor, ali ju je niko nije zahvatio.

56. minut - Nastavlja se mučenje Partizana, Rikardo je centaršutem pronašao Uroševića, ali je levi bek crno-belih očajno "poklopio" loptu poslavši je daleko od okvira Manojlovićevog gola.

48. minut - Hrstić je pogodio prečku, a potom je glavom šutirao peko gola, Popović je zakačio loptu, a sreća je bila uz crno-bele!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Petrić je napravio izmenu, Dijabate je zamenio Pavlovića.

Bez golova posle prvih 45 minuta!

45. minut - Igraće se još jedan minut.

38. minut - Lutovac je pogodio stativu! Danas desni bek domaćih je naleteo na loptu i snažno šutirao iz prve, ali je okvir gola spasao Subotičane.

35. minut - Partizan deluje nemoćno da probije zonu "Golubova", Saničanin je oprobao udarac sa distance - neprecizno.

Partizan nemoćan protiv Spartaka

29. minut - Gomeš je pokušao iz kaznenog prostora Spartaka, lopta je otišla pored gola.

24. minut - Ostojić je blokirao Baždara, ali se tom prilikom našao na zemlji, pa je utakmica nakratko prekinuta.

23. minut - Polovina prvog dela igre u Humskoj, izuzetno slab duel, Partizan i Spartak i dalje bez stopostotnih šansi.

19. minut - Izraelac se požalio na povredu, ali će nastaviti meč.

15. minut - Izblokiran je šut Pavlovića, a potom se Natho našao u ofsajdu.

11. minut - Neprecizan pokušaj Srećkovića.

10. minut - Prvi pokušaj Partizana, posle lepe akcije Baždara i Natha, Pavlović je propustio loptu, ali je najbolji strelac crno-belih slabo šutirao, pa je Manojlović bez problema intervenisao.

3. minut - Bolji početak gostiju, Spartak je već imao dva preteća napada, izveo je i korner, ali nije stvorio neku ozbiljniju šansu pred Popovićevim golom.

1. minut - Glavni arbitar Nikola Radaković dao je znak za početak meča,

Počinje utakmica

16:20 - Mali broj gledalaca okupio se u Humskoj gde je uoči početka susreta izmereno prijatnih 16 stepeni.

Oba tima imaju da odigraju još dve utakmice do reprezentativne pauze zbog Svetskog prvenstva u Kataru. Partizan želi da ostane u šampionskoj trci sa Crvenom zvezdom za kojom trenutno zaostaje sedam bodova, dok se Spartak nalazi na ivici opasne zone sa samo 15 osvojenih bodova u dosadašnjem toku prvenstva.

"Parni valjak" je u nedelju nekako "pregrmeo" teško gostovanje u Bačkoj Topoli, budući da je savladao TSC rezultatom 3:2, dok su "Golubovi" na svom Gradskom stadionu u Subotici remizirali sa Vojvodinom - 1:1.

Trener domaćina Gordan Petrić odlučio se da od prvog minuta napadne Subotičane sa dva špica (Rikardo Gomeš, Andrija Pavlović), po krilima će dejstvovati Baždar i Pantić, dok će poziciju desnog beka pokriti Lutovac.

Sa druge strane, Spartak će igrati u formaciji 4-2-3-1, a najveću pretnju Popoviću predstavljaće centarfor Hristić i brzonogi Srećković na krilu.

Glavni arbitar meča na stadionu JNA biće Nikola Radaković.

Od 18 časova i 45 minuta na Banovom brdu biće odigran još jedan odloženi susret sedme prvenstvene runde, a branilac titule ide na noge ekipi Čukaričkog.

Tok meča Partizan - Spartak možete pratiti uživo na našem portalu.

PARTIZAN (4-4-2): Popović – Lutovac, Marković, Saničanin, Urošević – Traore, Natho, Pantić, Baždar – Pavlović, Rikardo.

SPARTAK (4-2-3-1): Manojlović – Tanasin, Ostojić, Bogićević, Vitorović – Đurasović, Tumbasević – Bijelović, Stanić, Srećković - Hrstić.