LUDO DA LUĐE NE MOŽE: Totenhem u 94. minutu do prvog mesta i osmine finala, Marsej u suzama!

01.11.2022

19:16

Ludnica u Ligi šampiona.

FK Totenhem

Fudbaleri Totenhema su posle neverovatnog preokreta savladali Marsej na Velodromu sa 2:1 i osvojili prvo mesto u grupi D.

U drugom meču iste grupe Ajntraht je slavio sa 2:1 protiv Sportinga u Lisabonu, pa će sa drugog mesta u osmini finala.

Ovo je bila jedina grupa gde se nisu znali timovi koji idu dalje.

Totenhem je na Velodrom stigao u najboljoj situaciji, pošto je i sa remijem imao osminu finala, a u najgorem slučaju bi bio treći i igrao Ligu Evrope.

Marsej je morao da pobedi, napadao je od samog starta, ali su se gosti iz Severnog Londona znalački branili. Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena, domaćin brzo izvodi korner, a Mbemba glavom pogađa.

U ovom trenutku Marsej je imao osminu finala, dok bi Sparsi bili eliminisani.

Stvari su se promenile u nastavku, sad je Totenhem napadao, a Francuzi su se branili. Sammo nakon devet minuta u nastavku Pevci stižu do 1:1. Perišić Ivan je izveo sjajno slobodan udarac, a Klemon Lengle je glavom savladao golmana Lopeza.

Pogodak Lenglea

Sad je Marsej ponovo bio u problemu, igrao se sjajan fudbal do kraja meča. Totenhem je imao prečku preko Pjera Emila Hojbjerga, a potom je Sead Kolašinac u 87. minutu promašio gol sa pet metara.

Činilo se da će ostati 1:1 i da će Totenhem sa drugog mesta u osminu finala, a Marsej sa trećeg u Ligu Evrope. Ipak, u poslednjim trenucima meča domaćin gubi loptu, Kejn pronalazzi Hojbjerga, koji je sebi otežao poziciju, ali je to ispravio fantastičnim udarcem za gol, preokret i prvo mesto u grupi, dok je Marsej ostao i bez Lige Evrope.

U drugom meču ove grupe Ajntrajt je u gostima posle preokreta savladao Sporting. Ovde je bilo jasno da će pobednik ići dalje, a ukoliko bude nerešeno, prošao bi portugalski velikan.

Domaćin je poveo pogotkom Artura Gomeša u 39. minut. Ipak, u nastavku Ajntraht postiže dva gola, Kamada i Kolo-Muani su pogađali, pa je klub iz Frankfurta prošao kao drugi u osminu finala, a Sporting će u Ligu Evrope.

Liverpul je morao da pobedi barem sa 3:0 da bi osvojio prvo mesto u grupi, ali je Napoli savladao samo sa 2:o golovima Salaha i Nunjeza.

Bajern Minhen je rutinski savladao Inter Milan istim rezultatom, dok je Barselona u goleadi bila bolja od Viktorije uPlzenju.

Detalj sa duela u Glazgovu

Ajaks je rutinski savladao Rendžers sa 3:1, a kapiten Srbije Dušan Tadić upisao je asistenciju za treći pogodak.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

MARSEJ - TOTENHEM 2:1 (1:0)

SPORTING LISABON - AJNTRAHT F. 1:2 (1:0)

BAJERN - INTER 2:0 (1:0)

VIKTORIJA PLZENJ - BARSELONA 2:4 (0:2)

LIVERPUL - NAPOLI 2:0 (0:0)

RENDŽERS - AJAKS 1:3 (0:2)

II POLUVREME

90 + 5. minut - GOOOOOL - Totenhem preokreće na 2:1 protiv Marseja. Pukla je kontra Totenhema, Hojberg je postigao gol za prvo mesto u grupi.

90 +8. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 2:0 protiv Napolija. Darvin Nunjez postiže utšan pogodak.

89. minut - GOOOOOL - Ajaks odmah vraća na dva gola prednosti, 3:1. Konseisao je strelac.

86. minut - GOOOOOL - Rendžers smanjuje na 2:1 protiv Ajaksa. Tavernije je iskoristio najstrožu kaznu.

86. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 1:0 protiv Napolitanaca. Mohamed Salah pronalazi put do mreže.

75. minut - GOOOOOL - Barselona vodi sa 4:2 u Plzenju. Tore se upisao u listu strelaca.

73. minut - GOOOOOL - Ajntraht Frankfurt vodi sa 2:1 u Lisabonu. Kolo-Muani dovodi Nemce na prago smine finala.

72. minut - GOOOOOL - Bajern stiže do 2:0 protiv Intera. Rezervista Šupo Motan je strelac.

63. minut - GOOOOOL - Plzenj postiže novi gol, 2:3. Čori je ponovo strelac.

62. minut - GOOOOOL - Ajntraht je izjednačio na 1:1 u Lisabonu. Kamada je bio precizan iz najstrože kazne.

58. minut - VAR poništava gol Ostigarda, Liverpul se spasao, ostaje 0:0.

56. minut - VAR poništava gol Kudusa, ostaje 2:0 za Ajaks u Glazgovu.

54. minut - GOOOOOL - Totenhem stiže do 1:1 na Velodromu. Perišić Ivan je izveo sjajno slobodan udarac, a Klemon Lengle je glavom savladao golmana Lopeza.

53. minut - GOOOOOL - Napoli vodi na Enfildu sa 1:0. Leo Ostigard je šokirao Liverpul.

50. minut - GOOOOOL - Viktorija Plzenj smanuje na 2:1. Čori je pogodio sa bele tačke.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena ŠIROM Evrope.

45 + 2. minut - GOOOOOL - Marsej vodi sa 1:0 protiv Totenhema. Sumnjiv korner je dobio Marsej, a Mbemba je pogodio posle njega, Totenhem pred ispadanjem.

45. minut - GOOOOL - Barselona rutinski stiže do 2:0 u Plzenju. Feran Toras je ovog puta strelac.

39. minut - GOOOOOL - Sporting stiže do 1:0. Portugalski velikan je poveo golom Artura Gomeša.

32. minut - GOOOOOL - Bajern poveo sa 1:0 protiv Intera iz Milana. Benjamin Pavar donosi prednost Bavarcima!

29. minut - GOOOOOL - Ajaks ima 2:0 protiv Rendžersa. Kudus postiže gol u 29. minutu.

7. minut - GOOOOOL - Barsa stiže do 1:0 u Češkoj. Markos Alonso postiže gol.

4. minut - GOOOOOL - Ajaks vodi sa 1:0 u Glazgovu. Kudus je asistirao, a Berghujs pogodio za vođstvo gostiju.

1. minut - Krenuli su mečevi širom Evrope.

UVOD

20:16 - Stanje na tabelama pred večerašnje okršaje.

NAJAVA

Najzanimljivije biće u grupi D, iz koje sva četiri tima mogu do osmine finala Lige šampiona.

Totenhem je prvi na tabeli sa osam osvojenih bodova, i gostuje Marseju koji je poslednji sa šest. Sparsima je u ovom meču dovoljan i remi za prolazak dalje, dok im pobeda donosi prvo mesto u grupi. Sa druge strane, francuski velikan mora da pobedi ukoliko želi u osminu finala.

U drugom meču ove grupe u Lisabonu se sastaju Sporting i Ajntraht Frankfurt. Dva tima imaju isti broj bodova, ali portugalski klub ima pobedu u prvom duelu dva tima. Ovde je situacija jasna, ko pobedi ide u osminu finala Lige šampiona, dok remi dalje odvodi samo Sporting.

U ostalim mečevima poznati su putnici u nok-aut fazu, ali nas čeka nekoliko spektakularnih duela. Koplja će ukrstiti Bajern i Inter, kao i Liverpul i Napoli, dok će Tadićev Ajaks gostovati Rendžersu na Ajbroksu.

Barselona se od Lige šampiona oprašta protiv Viktorije u Plzenju.