Posebno veče Karima Benzeme: Alaba OTVORIO Nemce, Francuz stavio TAČKU - Real SLAVI novi Superkup Evrope! (VIDEO, FOTO)

10.08.2022

18:25

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope!

Madriđani su na "Olimpijskom stadionu" u Helsinkiju nadigrali ekipu Ajntrahta rezultatom 2:0 (1:0).

Strelci za aktuelnog prvaka Evrope bili su Alaba u 37. i Benzema u 65. minutu, pa je španski gigant zasluženo stigao do novog evropskog trofeja.

Zanimljivo je da je francuski centarfor svojim 324. pogotkom u belom dresu postao drugi najbolji strelac u bogatoj istoriji "kraljevskog kluba", pretekavši legendarnog Raula, dok je ispred ostao samo Portugalac Kristijano Ronaldo.

Madridski velikan je zaradio i pet miliona evra osvajanjem trofeja, dok će frankfurtskim "orlovima" pripasti tri miliona evropskih novčanica.

Tok duela iz finske prestonice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Real - Ajntraht 2:0 (1:0) /Alaba 37, Benzema 65/

Kraj meča - Madriđani osvojili Superkup Evrope!

90+2. minut - Prvi žuti karton na susretu dobio je rezervista Alario.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

84. minut - Trostruka izmena u redovima prvaka Evrope. Izašli su Vinisijus, Kros i Karvahal, a na terenu su Sebajos i debitanti Čuameni i Ridiger.

81. minut - Neprecizan udarac Krosa sa nekih 20-ak metara.

76. minut - Nova izmena, Kamavinga je zamenio Valverdea.

70. minut - Alario je zamenio Turea.

67. minut - Menja i Karlo Anćeloti. Umesto Modrića u igru je ušao Rodrigo.

65. minut - GOOOOL! Karim Benzema je povisio na 2:0! Francuskog golgetera lepo je uposlio Vinisijus, loše je reagovao Trap, a Benzema je postao drugi najbolji strelac u istoriji popularnih "galaktikosa"!

61. minut - Kazemiro je uzdrmao prečku, španski gigant nije imao sreće.

58. minut - Dvostruka izmena u redovima Ajntrahta, Gece menja kapitena Rodea, a Kolo Muani Lindstrema.

55. minut - Sjajna šansa za Real! Udarac Vinisijusa nekako je "skinuo" golman Bundesligaša, ali čini se da Madriđani kontrolišu dešavanja na terenu.

50. minut - Miran start drugog poluvremena.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Posle prvih 45 minuta Real vodi rezultatom 1:0!

Alaba jedini strelac u prvom poluvremenu

45. minut - Kraj prvog poluvremena, Real vodi u Helsinkiju!

42. minut - Kazemiro je šutirao sa distance, nova odbrana Kevina Trapa.

41. minut - Sjajno dodavanje Krosa za Benzemu, ali je Francuz iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

37. minut - GOOOOL! Sjajna reakcija Davida Alabe pred golom Trapa posle kornera, "kraljevski klub" je poveo sa 1:0! Real je iskoristio korner, Kazemiro je sa druge stative pronašao Austrijanca koji je nepogrešiv!

36. minut - Novi šut Vinisijusa, lopta je išla u sam ugao, ali je Trap vrhunskom intervencijom sprečio promenu rezultata!

30. minut - Pola časa igre u Helsinkiju, za sada promašaji na obe strane.

24. minut - Militao je sprečio pokušaj Lindstrema, a zatim je šut Knaufa ukrotio belgijski golman, bez promene rezultata.

17. minut - Tuta je sprečio siguran gol Reala! Benzema je odložio loptu do Vinisijusa, ali je njegov udarac zaustavio defanzivac nemačkog sastava.

14. minut - Kamada je propustio drugu veliku priliku za klub iz Frankfurta, Madriđani su imali sreće.

12. minut - Prva šansa na večerašnjem meču. Udarac Lindstrema odbranio je Kurtoa!

5. minut - Još uvek traje početno ispitivanje snaga, bez većih uzbuđenja na "Olimpijskom stadionu".

1. minut - Engleski arbitar Majkl Oliver dao je znak za početak meča, prvi napad izveo je nemački tim.

Počinje meč u Helsinkiju!

Biće to duel aktuelnog osvajača Lige šampiona i Lige Evrope, kao uvertira u novu fudbalsku sezonu, a Nemci će pokušati da se osvete španskom velikanu za poraz iz 1960. godine. U tadašnjem finalu Kupa šampiona "kraljevski klub" je, predvođen Di Stefanom i Puškašom, deklasirao frankfurtske "orlove" sa 7:3, a i ove večeri slovi za favorita za osvajanje novog evropskog trofeja.

U sastavu Ajntrahta neće biti srpskog reprezentativca Filipa Kostića, jednog od najzaslužnijih pojedinaca za prošlosezonsko osvajanje drugog po rangu evropskog takmičenja. Napad Madriđana očekivano će predvoditi iskusni Francuz Karim Benzema, a glavna podrška biće mu Vinisijus Žunior.

Tok duela iz finske prestonice možete pratiti uživo na našem portalu.